Kolem světa za dva dny? Žádný problém

Kolem světa za dva dny? Žádný problém

Láká vás jedinečná příležitost osobního setkání se zkušenými cestovateli? V rámci nabitého programu festivalu Kolem světa, konaného 12.-13. března v Praze, jsou pro vás připraveny atraktivní projekce českých cestovatelů a fotografů s tématy z celého světa. Jejich přednášky jsou doprovázeny fotografiemi, diapozitivy, video ukázkami, emotivní hudbou a některé i tradičním tancem. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. Letos s opravdu nabitým programem!

Země všech kontinentů, více než padesát komentovaných projekcí v pěti sálech, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté i kulinářské speciality z celého světa. O víkendu 12. – 13. března 2016 přivítá NÁRODNÍ DŮM NA SMÍCHOVĚ stovky návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel jihovýchodní Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu a dalších exotických zemí světa.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Na co se můžete těšit aneb výběr toho nejzajímavějšího:

Keňa a Tanzánie – Ráj pod Kilimandžárem (přednáší Václav Šilha – vítěz Czech Press Photo)

Dalším inspirativním hostem bude fotograf divočiny VÁCLAV ŠILHA, který představí exotickou přírodu Keni a Tanzanie. Během svých fotografických cest zaznamenal stovky příběhů se zvířaty. Nechybí ale ani příběhy lidí, kteří žijí s přírodou v těsném kontaktu. Známé jsou zejména jeho fotografie velké migrace pakoňů ze Serengeti, na kterých s přestávkami pracoval více než deset let.

Nejkrásnější místa světa (přednáší Karel Wolf)

Cestovatel a fotograf KAREL WOLF představí ve své nejnovější diashow na dvě desítky nejkrásnějších zemí světa, kde prožil nejsilnější cestovatelské zážitky. Pobyt v korunách stromů v pralese Laosu. Plavba historickým trojstěžníkem na Antarktidu. Jízda po silnici smrti v Bolívii. Plavba na voru po řece Beni v Amazonské nížině. Nejkrásnější safari v Namibii. Barevné pouště světa. Domorodá etnika v Etiopii. A nebo Norsko z ptačí perspektivy.

Indonésie – tropický ráj

Indonésie - tropický ráj (přednáší (Yit Kampak)

Výběr toho nejlepšího z indonéské krásy zavede milovníky divoké přírody do tyrkysových lagun moří, rozkvetlé tajemné krajiny i za přátelskými úsměvy ostrovanů ….

Jak jsem na bicyklu nedojel k Severnímu moři

Ladislav Zibura se vrací s novým pořadem. Představte si, že jednoho dne nasednete na kolo svého otce a vyrazíte z domova směrem na sever s jediným cílem – dojet až k Severnímu moři. Mapu společně se všemi starostmi necháte doma a nemusíte dělat nic jiného než poklidně šlapat podél řeky. Co vás čeká? V případě Ladislava 3 týdny a 3 000 kilometrů dlouhý boj o přežití, na jehož konci dojel ke špatnému moři.

Proč byste na festivalu Kolem Světa neměli chybět?

- Setkáte se s nejznámějšími cestovateli v ČR

- Anglicky pokecáte s kluky, kteří přijeli z Bangkoku do Evropy tuktukem

- Setkáte se s nejlepším slovenským filmařem Pavlem Barabášem

- Projekce probíhají v pěti sálech celé dva víkendové dny od 10 do 20h

- Vyfotíte si desítky tanečních kostýmů z Jižní Ameriky, Afriky a Asie

- Ochutnáte jídlo ze čtyř kontinentů

- Seznámíte se se zkušenými cestovateli

- Pochopíte, že i z vás mohou být digitální nomádi

- Necháte se nakazit cestovatelskou vášní a změníte svůj životní styl

- Kluci z Nikon školy vám poradí jak na super videa a fotky

Foto: Studenta

Nudit se nebudete

V rámci festivalu se budete moci nechat ozdobit tradiční hennou, malováním na obličej nebo rasta copánky. Zakoupit si budete moci exotické dárky z různých zemí, vyzkoušet si tradiční malbu mandal nebo indickou masáž. Bohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy, prezentace cizokrajných restaurací, ochutnávky dominikánského rumu nebo peruánských specialit.

Pojďte nahlédnout do koutů po celé zemi alespoň prostřednictvím inspirativních přednášek na festivalu Kolem světa!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější