Letem světem z českých vysokých škol

Letem světem z českých vysokých škol

Přinášíme vám aktuální novinky z českých univerzit.

ČZU představila exotické fotografie

Výstava unikátních fotografií z exotických zemí připomíná desítky rozvojových projektů, které během posledního desetiletí úspěšně realizovala Fakulta tropického zemědělství ČZU. Fotografie představují práci týmů z ČZU v deseti zemích čtyř kontinentů od Vietnamu, Kambodže přes Mongolsko, Moldavsko, Etiopii či Angolu až k Peru a Haiti. Fotografie dokumentují místní prostředí a především výzkumné a pedagogické aktivity odborníků z ČZU. Výstava je instalována ve výstavních prostorách Studijního a informačního centra ČZU a bude přístupná do 30. června.

Foto: Studenta

Na Univerzitě Pardubice je brána vědění otevřená

Univerzita Pardubice nabízí výpravy za poznáním a vědou zábavně a zajímavě všem věkovým kategoriím. O tom, že věda může být zábavná, a není vůbec nudná, se mohli přesvědčit všichni zájemci na NOCI MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ, která se uskutečnila počátkem dubna na pardubickém zámku. Ale tím možnost nahlédnout pod pokličku zajímavostí ze světa vědy a přijít na kloub záhadám, které nás každý den obklopují, nekončí.

Během května na MAJÁLESU (15. 5.) a při MUZEJNÍ NOCI (24. 5.) i v červnu na VELETRHU VĚDY aneb vědecko-technickém jarmarku uprostřed města Pardubic (18. 6.) univerzitní týmy všech sedmi fakult nabídnou nejrůznější zážitkové dílny, demonstrace, pokusy, kouzla a hrátky s ukázkami své práce – od chemiků, restaurátorů, přes zdravotníky, ekonomy a historiky až po informatiky a „dopraváky“ zájemcům všech věkových kategorií, nejen žákům a studentům základních a středních škol, ale také vysokoškolákům a veřejnosti. Do světa moderní vědy a techniky nechají nahlédnout interaktivní a populárně-naučnou formou, umožní lépe pochopit svět kolem nás a jeho podstatu. Více na www.uni-pardubice.cz.

Foto: Studenta
Foto: Studenta

Ve Zlíně vzniká moderní Centrum polymerních systémů

Stavbu výzkumného komplexu Centra polymerních systémů zahájila Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Díky projektu vznikne moderní pracoviště garantující světové parametry pro výzkum polymerních systémů, kde najde práci přes 120 vědců z ČR i ze zahraničí, kteří budou zkoumat např. polymerní nanovlákna, materiály pro medicínské aplikace, biopolymery či inteligentní polymerní materiály. „Ve výzkumu polymerů dosahuje UTB mezinárodní úrovně,“ říká rektor prof. Petr Sáha.

Foto: Studenta

VUT tě bude bavit na Majálesu

7. května vypukne v Brně největší studentská slavnost Majáles. A VUT bude při tom. Studentské organizace pro tebe nachystaly spoustu soutěží o ceny a zábavné hry, které ti zpříjemní pobyt na Majálesu. Máme vlastní pódium, kde představíme studentské kapely; zahrají třeba i Floex nebo Kofe-in. Na řadu přijde i nějaké to chemické kouzlení, Nerdy Fashion Show, zajezdíš si na koloběžce, odneseš si domů fotku s Mossem a třeba i nějakou tu výhru!

Foto: Studenta

Doktorské studium na VŠE

VŠE v Praze nabízí pro rok 2013/2014 místa doktorandů v programech finance a účetnictví, mezinárodní ekonomické vztahy, politologie, ekonomika a management, aplikovaná informatika, kvantitativní metody v ekonomice, ekonomie a hospodářská správa. Všechny jsou akreditovány i v angličtině.

Přihlášky se podávají do 15. 5. 2013.

Přijímací zkoušky se konají 21. 6. 2013 (náhradní termín 13. 9. 2013). Více na www.vse.cz/doktorandi.

Foto: Studenta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější