léto čtení

10 knih hořkosladké budoucnosti. Aneb čtení na prázdniny

V Česku se čte. A hodně! Není tedy divu, že jsme ročně schopni za knihy utratit 7 miliard korun. A protože prázdniny, budoucnost a četba se vzájemně láskyplně doplňují, přinášíme 10 knih o budoucnosti...

1. Liou Cch'-sin - Problém tří těles a Temný les (2v1) - 20 hodin četby

Poctivé hard-core sci-fi se už nějakou tu dobu na poli literatury nevynořilo. Cch'-sin a nakladatelství Host ale přicházejí s novou trilogií aspirující v mnoha ohledech na zařazení do kanonu těch nejlepších sci-fi děl ever. Lepší ságu plnou mimozešťanů a vědy na vyplnění prázdnin prostě nenajdete.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

2. Gary Shteyngart - Megasmutná pravdivá lovestory - 8 hodin četby

Vztahy, vztahy, vztahy a smutná budoucnost lidstva. Shteyngartovi se v postapokalyptické romanci daří skloubit megaporci vtípků s ideou všudypřítomného konce lidstva. Kniha o randění v novém světě 21. století, která varuje i baví. Zfouknete ji za dva večery. Klidně i pod stanem.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

3. Paolo Bacigalupi - Dívka na klíček - 10 hodin četby

Thajsko. O pár dekád později. Geneticky upravené rostliny a mamuto-sloni, život ve slumech a spousta politiky. Pokud holdujete originálnímu pojetí antiutopie a zajímá vás thajský (potažmo asijský) pohled na apokalypsu, tohle si nemůžete nechat ujít. Hlavně čtěte rychle, než z toho udělají film.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

4. Ernest Cline - Ready player one - 8 hodin četby

Z téhle kultovní knihy už film vznikl. I když za ním stál samotný Steven Spielberg, kniha je mnohem autentičtější, a dle mého názoru i lepší zážitek. Jediná chybka na kráse je snad až příliš optimistický konec, což je obecně prokletí žánru youngadult. Impozantní autorova znalost období vzniku počítačů, televizních her, kultovních amerických kapel i českému publiku neznámých seriálů je odzbrojující.

5. Marc Elsberg - Blackout - 12 hodin četby

Blackout je noční můrou záchranného systému. Lidé si odvykli disponovat zásobami jídla a vody minimálně na dva tři dny dopředu. Spousta z nás už ani nedisponuje žádnou hotovostí, jenže co když týden nepojede proud? A co když nepojede déle? Elsberg vás možná přivede k tomu, proč je dobré mít alespoň několik petek s vodou někde v domě ve skříni. Ale raději o tom nikomu neříkejte....

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

7. František Kotleta - Spad, Poločas rozpadu, Rázová vlna (3v1) - 25 hodin četby

Prozatimní trilogie z pera tajemné legendy české postapo scény. Na zemský povrch dopadlo spoustu jaderných hlavic. Vše je jinak a v Praze zbývají poslední pozůstatky české civilizace. Jak bude vypadat postapokalyptické Česko? Lze v Praze přežít a co zbytek republiky?

Co čtete o prázdninách vy? Apokalypsu, skripta, nebo raději seriály?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější