Audioknihy

Proč poslouchat audioknihy? V létě i během semestru

Je nám jasné, že o knihách nechcete po konci semestru ani slyšet. Teď je ale řeč o audioknihách - o skvělému parťákovi na léto, který by vám letos o prázdninách neměl chybět. A věřte, že se nakonec bude hodit i během semestru. Tady je pár důvodů proč.

Nezaberou místo v kufru

Audioknihy v létě oceníte hlavně při cestování. Ať už jedete sami vlakem, s partou na road trip nebo v autě s malým bráchou. Díky aplikaci Audiotéka u sebe můžete mít okamžitě přes 3 800 audioknih, které v kufru nezaberou žádné místo a zpříjemní každý přestup na letišti nebo popojíždění v koloně. Aplikace Audiotéka si navíc pamatuje, kde jste s poslechem přestali.

Pistolník

Tip na audioknihu na road trip: Stephen King, série Temná věž

Oči nechte odpočívat

Konečně si opálíte i předek, protože u bazénu nebudete muset ležet jen na břiše, aby se vám dobře četlo. Pokud vsadíte na detektivky a thrillery, tak navíc nehrozí, že byste u bazénu usnuli a spálili se.

Sestup

Tip na audioknihu k bazénu: Tim Johnston, Sestup

Po celodenním bádáním v odborných knihách a zírání do monitoru při psaní seminárky si s audioknihou během semestru odpočinou zase vaše oči. A když si v Audiotéce namísto odborné literatury pustíte vámi oblíbenou beletrii, tak si odpočinete i vy.

Jmenuju se Ozzy

Tip na audioknihu k odpočinku: Jmenuju se Ozzy

Konec hádkám se spolubydlícími

Ať si spolubydlící chodí spát klidně se slepicemi, vám tma nevadí. Poslouchat můžete i se zavřenýma očima a hádky o to, kdy se bude zhasínat, se stanou minulostí.

Když to tam není...

Tip na audioknihu před spaním: Když to tam není, tak to tam nehledej

Nalijete si učení do hlavy

I když nestudujete zrovna literaturu, v audioknižní podobě najdete spoustu knih od ekonomických přes historické až po filozofické, které se vám budou během semestru hodit. Audioknižně vychází navíc mnoho pomůcek k výuce jazyků, na hodině angličtiny tak strčíte do kapsy i Erasmus studenty. A přiznejme si, že audioknih na téma prokrastinace a produktivita taky není nikdy dost.

Nauč se to

Audioknižní tip pro studenty: Petr C. Brown a kol., Nauč se to!

Uběhnete o kilometr víc

Zkuste při běhu vyměnit hudbu za audioknihy. Pokud trefíte tu správnou audioknihu s napínavou zápletkou nebo zvolíte motivační literaturu, naběhané kilometry budou přibývat rychleji. Kratší trasu třeba taky vyměníte za delší, jen abyste mohli doposlechnout alespoň konec kapitoly.

Jak prohrát maraton

Audioknižní tip pro běžce: Joel Cohen, Jak prohrát maraton

-> Začněte audioknihy poslouchat hned!

Pokud jste v audioknižním světě nováčky, využijte slevu 50 % na jakoukoli audioknihu. Audiotéka ji dává během července všem uživatelům, kteří si u ní poprvé zakoupí audioknihu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější