reklama
 
blog - foto

#BLOG: Kafe, pleny (a cigára) - Dítě dělá zodpovědnost?!

Sousloví kafe a cigára ve mě vždycky probouzí artovo-hipsterské ego pražské kavárny. Jednak kvůli kultovnímu filmu Jima Jarmusche, jednak kvůli tomu, že kombinace těchto dvou slov vyvolává asociaci snídaně šampionů. Kafe a cigára. Je to v tom všechno. Smrtelnost, svoboda, česká duše i trocha toho havlovství. Jenže je v tom i trochu nezodpovědnosti. Káva poukazuje na to, že málo spíte a cigára na to, že si dobrovolně zvyšujete riziko výskytu rakoviny ve vašich útrobách o několik desítek procent. Tak co tam sakra dělají ty pleny?
reklama

Pro mileniála může příchod dítěte znamenat poměrně zásadní přerod. Nebo aspoň pro mě znamenal. Pleny jsou jedna z těch symbolických věcí, které se k dítěti a rodičovství prostě hodí. Můžete v tom vidět interpretaci toho, že s výrobou a uvedením dítěte na trh jste si posrali život, a nebo můžete z obsahu plen věštit budoucnost. Ono než si totiž pořídíte škvrně, je život mileniála poměrně jednoduchým strojem na pomezí vysoké školy, kariéry, průmyslu 4.0 a vizionářských snů o svém vlastním já.

Jana Lorenzová - rozhovor
life
Škola a dítě? Člověk musí mít obrovskou vůli a cíl, vypráví mladá maminka
8. 3. 2018
5 minut rozhovoru

Příchod dítěte !ale! mění pravidla hry. Do vašich vizionářských snů se začnou promítat vizionářské sny o schopnostech vašeho dítěti. Bude astronaut? Co když budu mít vnučky a vnuky na Marsu? Funguje tam Facebook? A jak dítě sakra v téhle době politické korektnosti vychovávat a nepodsouvat mu zavedené a stereotypizované role? Nemluvě o tom, že kočárek je investice v hodnotě měsíční splátky hypotéky v Praze.

I přes tyhle krize postmoderní výchovy a pochyby o své výchově a svých schopnostech, ve vás ale dítě začne postupně budovat inspiraci. Jednak k tomu, aby jste konečně začali své vize měnit v realitu, a jednak k tomu abyste třeba přestali kouřit. #sorry_jako s tím kouřením je přestat těžší, než to dítě odrodit a následně rozchodit.

Jak to máte s dětmi vy? Je to překážka, nebo příležitost? Za mě jednoznačně příležitost. Obdobně jako když si koupíte štěně. Můžete si založit job na Instagramu.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější