kazeta

Hračky, které jsme v dětství museli mít. Připomeňme si ty nejlepší!

Vzpomínáte si na dětská a bezstarostná léta? Žádné zápočty a pracovní povinnosti. A taky žádný internet. Vystačili jsme si s legem, tamagotchim nebo jsme pařili Mária. Připomeňme si nejoblíbenější dárky, které chtělo skoro každé devadesátkové dítě.

Tamagotchi

Poznáváte svého elektronického mazlíčka? O něj jsme se starali, krmili ho, bavili a dělali všechno pro to, aby neumřel. Největší sláva (ale i zklamání) přišlo, když vyrostl. Na jednu stranu jsme se mohli pyšnit, že jsme ho vypiplali z úplného vajíčka, na druhou jsme smutnili, že si s ním nemůžeme hrát. A tak jsme ho resetovali a jelo se nanovo. A teď dávejte pozor - Tamagotchi se vrací do módy s mnoha vylepšeními. Můžete si ho stáhnout do mobilu. Tentokrát se váš miláček narodí ve městě Tamatawn, které bude prozkoumávat a hledat nové kamarády.

Foto: Shutterstock.com

Furby

Tančí, zpívá, mrká. Umí toho ale mnohem víc. Mlaská, když ho krmíte, a občas vám řekne, že jste "boring" a raději usne. Když ho otočíte hlavou dolů, začne vám nadávat. Jo, to je Furby. Když se sešli dva chlupatí kámoši proti sobě, začali si zpívat a tančit. Bezpochyby se jednalo o jednu z nejpropracovanějších hraček našeho dětství. I on se dostal na výsluní ještě jednou - opět s mnoha dalšími vychytávkami.

Foto: Pixabay

Videohry

K televizi jsme připojili herní konzoli, vybrali si kazetu (nejčastěji Mária) a klidně jsme strávili celý den mačkáním tlačítek na joysticku. Ti, co měli štěstí, vlastnili i pistoli, kterou mohli střílet kačeny. Návštěvy u sousedů byly časté. Měli totiž jiné kazety.

Foto: Shutterstock.com

Baby Born

Holčičím hitem byla Baby Born. Prvně jsme jí museli "uvařit" kašičku, nakrmit ji a potom panenka vykonala potřebu a mohli jsme ji přebalit. Možná teď většina slečen kroutí hlavu nad tím, jak se jim mohla líbit právě vlastnost vyprazdňování. Jo, ostatní panenky to neuměly, ale teď se na to díváme trošku jinak…

Foto: Amazon

Brick Game

Brick Game byla levná "konzole" na které šlo hrát hada, skládat stavebnice… a ještě něco? Sice nebyla z těch nejchytřejších a nejnadupanějších, ale i tak jsme si s ní vyhráli. Stýská se vám? Nainstalujte si Brick Game do mobilu! Retro hry a zvuky zaručeny.

Foto: ArtStation

Bionicle

Každý z Bionicle hrdinů charakterizoval jeden živel - červený oheň, modrý zastupoval vodu, bílý představoval led, zelený byl pánem vzduchu či džungle, černý měl na starost skály a nakonec hnědý byl vládcem písku a kamenů. Tyto stavebnice pochází z dílny LEGO Group, která vydala mnoho dalších sérií. Tou nejnovější je Bionicle Masks of Power (2. generace).

Foto: Flickr

Karty Pokémon

Karty Pokémonů jsme asi pod stromečkem nenašli, ale určitě chápete, že v tomto článku mají své místo. Ten, kdo měl kartičku Pichaku, byl největší borec ve třídě. Byla to snad větší čest než vlastnit v první třídě nejnovější iPhone. K tomu o víkendu patřilo brzké ranní vstávání a sledování nových dílů v televizi. V pondělí jsme všechny novinky probírali se spolužáky.

Foto: Amazon

Walkman

Hudba, která s námi chodila, a ještě ji slyšeli jenom my! To byl luxus. Walkman patřil už k těm "novějším" dárkům. Jeho největší výhodou byla velikost, ačkoliv se to teď může zdát úsměvné. Éra kazet má místo snad v každém devadesátkovém srdci. Jen sami uznejte, kdybyste si měli vybrat mezi Walkmanem, Diskmanem a MP3 přehrávačem, které zařízení byste zvolili?

Foto: Shutterstock.com

Tohle byly ty nejžádanější dárky našeho dětství. Vymysleli bychom ještě spoustu dalších - třeba LEGO nebo Beyblade. Je skvělé, že se skoro všechny dočkaly vylepšení. Videohry můžeme považovat za dědečka oblíbeného Playstationu a návrat Pokemonů byl hvězdný. Když se nad tím zamyslíme, dnešní děti dostávají o mnoho chytřejší dárky než my, ale upřímně: měnili byste?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější