Netflix&HBO uvod upr

Netflix a HBO GO: Novinky mezi streamovacími službami na začátku roku

Co se vyplatí sledovat na začátku roku? Netflix a HBO GO rozhodně neusínají na vavřínech, což potvrzují i nedávno zveřejněná čísla…

Ještě než se začneme detailněji dozvídat, jakou mají různé netflixovské pořady sledovanost (k čemuž se největší streamovací služba před časem zavázala), stojí za zmínku jedna zajímavá statistika z konce loňského roku. Během něj totiž Netflix zveřejnil celkem 371 původních seriálů a filmů, což značí víc než jednu novinku každý den a také se jedná o větší množství programů, než vyprodukoval celý americký televizní průmysl v roce 2005! Dnes už jsou čísla zámořských kabelovek samozřejmě jinde, ale přesto je fascinující, kolik energie do vlastní tvorby Netflix vkládá - vždyť jen o rok dříve jich měl na svědomí 240. Takže se rozhodně nezastavujeme a můžeme se podívat na vlnu novinek, které začátek roku přináší.

Hrátky na ledu i v hlavě

Když zima, tak bruslení! Deset dílů seriálu Na tenkém ledě sleduje mladou krasobruslařku, která se snaží o velký comeback po vážném úrazu hlavy. Jenže sportovní trable nejsou zdaleka ten hlavní problém - vedle řešení vztahu jí totiž v životním štěstí brání i diagnostikovaná bipolární porucha. Podaří se jí porazit především vlastní démony a dobýt kluziště, která tolik miluje? Kaya Scodelario se etablovala jako hvězdička řady teenagerských dramat a fantasy, teď to zkouší v trochu serióznější látce. Fanoušci sportů i populární psychologie mohou v její přítomnosti strávit příjemných osm hodin na Netflixu.

Video: Youtube.com

Upíři v mrazivém lednu

Hned v prvních dnech roku se Netflix vytasil s kontroverzně přijatou, ale rozhodně originální adaptací jednoho z nejslavnějších děl 19. století. Už více než 100 let je hororová klasika Brama Stokera podnětná i pro filmaře, tentokrát se Draculu rozhodlo zpracovat britské duo Mark Gatiss a Steven Moffat. To stojí třeba za seriály Sherlock nebo Doctor Who a aktuální zpracování drakulovského příběhu je tedy velmi britské a velmi osobité. V rozsahu tří celovečerních filmů se setkáváme se spoustou neotřelých prvků, které některé diváky fascinovaly, jiné zase zcela zhnusily. Posuďte na vlastní nebezpečí sami!

Video: Youtube.com

Satira z vesmíru

19. ledna přichází na HBO novinka talentovaného Skota se jménem jak z pornoherecké branže. Armando Iannucci zaujal předloňskou satirou Ztratili jsme Stalina a podílel se i na seriálech Viceprezident(ka) a Je to soda - výsměch byrokracii a politice je mu tedy víc než blízký. To dokáže i ve sci-fi komedii Avenue 5, která se odehrává v několik dekád vzdálené budoucnosti. Hugh Laurie (Dr. House ze seriálu… ehm, Dr. House) ztělesňuje kapitána výletní kosmické lodi, která sice bez problémů létá sluneční soustavou, přesto však musí čelit obdobnému úřednímu šimlu jako kdekoli na Zemi. Tahle osmidílná série slibuje velmi slušnou a břitkou zábavu!

Video: Youtube.com

Teenageři v dalším hororu

7. února se na obrazovkách objeví po logu Netflix upoutávky na zajímavý žánrový mix Zámek a klíč. Trio sourozenců se v něm nastěhuje do domu, kde se zjevně nacházejí klíče upravující realitu a skýtající tak možnosti rozsáhlých dobrodružství. Tento desetidílný seriál vychází ze stejnojmenného komiksu, podle něhož byl už v roce 2011 natočen i televizní film; ten jste pravděpodobně neviděli, ale tahle netflixovská adaptace se bezesporu dočká větší pozornosti - vždyť kombinace fantasy, hororu a thrilleru pro mladé je něčím, co Netflix rozhodně umí.

Video: Youtube.com

A připomenout musíme i thriller Outsider z dílny HBO, na který jsme lákali minule. Po prvních několika dílech se totiž dílo dočkává nadšených reakcí, a tak by nebylo záhodno tuhle temnou záležitost minout. A na další tipy se těšte zase příště!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější