Netflix a HBO konec prosince

Netflix a HBO GO: Novinky z konce prosince a začátku ledna. Tohle si nenechte ujít!

Už jste se probrali z pohádkového oparu vánoc a hledáte, co dál v těchto studených a ponurých dnech sledovat? Pojďte se podívat, co přinesl ve streamovacích službách konec prosince a začátek ledna, a zkraťte si tak dlouhé lednové večery!

Filmová nálož na Netflixu

Pokud jste posledních pár týdnů žili ve streamovacím vakuu, hodí se připomenout pár titulů, které byste určitě neměli minout. Samozřejmostí je Irčan, jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, který Martin Scorsese koncem listopadu přivedl na Netflix. Od té doby se toho o něm napsala spousta a i my jsme přispěli svou troškou. Pokud ale před tříapůlhodinovým eposem o stárnutí mafiánů dáváte přednost zločineckému mládí a nekompromisní akci, může vás zajímat novinka matadora přepálené akce Michaela Baye. V podobném duchu jako jeho slavné devadesátkové akce (Mizerové, Skála, Armageddon) se totiž nese i 6 Underground: Tajné operace. Jestli chcete vidět triumf frenetické akce nad smysluplným příběhem, neuděláte chybu.

Video: Youtube.com

A především je nutné doporučit Manželskou historii, pravděpodobně jeden z nejlepších filmů letošního roku. Herecký koncert Adama Drivera (kterého teď nejspíš nesnášíte v roli Kylo Rena z Hvězdných válek) a Scarlett Johansson jako kdysi zamilovaného páru, jehož manželství se ocitá v krizi, již nejspíš nepřekoná. Režisér a scenárista Noah Baumbach už před dvěma lety dokázal vybičovat k poctivému herectví i Adama Sandlera v konverzačce Meyerowitzovic historky (nový výběr), a tak pokud vás styl tohoto subtilnějšího Woodyho Allena pro 21. století zajímá, nenechte si depresivní ponor do manželského rozpadu ujít.

Video: Youtube.com

Dva meče před Vánoci

U Netflixu ještě zůstaneme, ale už se přesuneme k tomu, co jste zvyklí tu číst častěji. Největším seriálovým hitem tohoto měsíce je Zaklínač, milovaná fantasy, která bude bezesporu čelit náporu skalních fanoušků Sapkowského knižní předlohy. Pokud ale nejste a priori proti zfilmování svého oblíbeného fantazijního univerza, můžete si vychutnat filmového Supermana Henryho Cavilla v titulní úloze mutanta Geralta, který je na Netflixu od 20. prosince.

Video: Youtube.com

Do nového roku s papežem

Od 10. ledna se na HBO dočkáte seriálu Nový papež a asi už vás napadá, proč o něm píšeme. Jedná se totiž o pokračování úspěšného Mladého papeže, kde svůj nekonvenční pohled na opulentnost katolické církve představil mistr manýrů Paolo Sorrentino. Ten stojí i za všemi devíti díly seriálové novinky, v níž se po bok oblíbeného Jude Lawa přidává další herecká ikona - John Malkovich. Uvidíme, jestli i tentokrát bude klér pohoršen, ale vzhledem k nekompromisním Sorrentinovým postojům nelze úplně smířlivý pohled na vatikánské zákulisní pletichy očekávat.

Video: Youtube.com

Tajemné vyšetřování

A ještě jeden seriál z dílny HBO by stálo za to zmínit - a opět si na něj musíme ještě pár dnů počkat. The Outsider sleduje protřelého detektiva v podání Ben Mendelsohna, který na americkém venkově vyšetřuje vraždu malého chlapce. Stopy vedou k místnímu učiteli (Jasob Bateman), avšak zdánlivě jednoduchý případ zkomplikuje příjezd svérázné vyšetřovatelky (Cynthia Errivo) a začnou se dít podivné věci - ne nadarmo je desetidílný seriál adaptací novely Stephena Kinga. Uvidíme, co se podaří z téhle zdánlivé kombinace Temného případu a Městečka Twin Peaks vykřesat!

Video: Youtube.com

Na Netflixu i HBO GO najdetenavíc bilanční kategorie, díky nimž si můžete doplnit, co vás trestuhodně minulo. A my se u dalších novinek uvidíme ještě v lednu!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější