Andrej Babiš na mírovém fóru v Paříži

#glosujeme: Nové motto našich politiků – dycky změňme názor!

Vysoké školství se opět potýká s několika nepříjemnostmi. Jako by nestačilo pokrytectví vtipálka, který na VŠE pravidelně ruší zkoušky a tahá z pelíšků pyropsy (nebo snad "bombočuchy"). Do ohně přiložil i samotný Miloš Zeman. Podruhé odmítl jmenovat dva profesory UK, fyzika Ivana Ošťádala a šéfa Národní galerie Jiřího Fajtla. Docent Ošťádal je podle něj „morálně degradovaný“ kontakty s komunistickou Státní bezpečností. Nabízí se mi jen jedna otázka – proč jste tedy, pane prezidente, jmenoval Andreje Babiše premiérem?
Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Není divu, že se studenti UK ohradili proti sponzoringu univerzitního plesu Agrofertem. Už tak má očividně jeho Boss (momentálně jen zákulisní, vzhledem k předání Agrofertu do svěřeneckého fondu) oproti Karlovce navrch v souboji o oblíbenosti na Hradě. Nátlak studentů nicméně zafungoval a firma ples v den jeho konání přestala sponzorovat. Univerzita vyrovnává na 1:1.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Otázkou k diskuzi ale zůstává, zda opravdu záleží na tom, koho si momentálně prezident zastává. Vždyť on, i jeho poskoci vynikají v obratech o 180 stupňů. Připomeňme si následující výroky:

Miloš Zeman, 2013: "Buď si tu prověrku dodělá (vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář, pozn. redakce), to znamená, že ji dostane, pak zůstane kancléřem, anebo si ji nedodělá a pak přestane být kancléřem, já si budu shánět kancléře nového."

Proč v tom případě kamarád soudruhů z Moskvy stále zůstává kancléřem? Ach, samozřejmě. Aby u soudců lobboval za zájmy jeho šéfa. Inu, pak prostě nezbyde nic jiného, než zbaběle (nebo prozíravě?) stáhnout správní žalobu kvůli neudělení prověrky. Nehledě na další protiřečení. Ještěže ty archívy existují…

Kancléř 9. ledna 2019: "Důrazně se ohrazuji proti této lži (byl nařčen ze snahy ovlivnit soudce, pozn. redakce), která uráží mě, ale i všechny soudce v této republice."

Jiří Ovčáček 25. ledna 2019: "Kancléř členy soudu nepovažuje za nezávislé."

duka
Aktuálně.cz
Novela o zdanění narušuje ústavnost a právní jistotu v ČR, říká kardinál Duka
24. 1. 2019

Jenže tím bizarnost české politické scény bohužel nekončí. Aby si "menšinová" koalice udržela ve sněmovně hlasovací většinu, vlichotila se do přízně poslancům KSČM schválením zdanění peněžitých náhrad. Ty církev dostává od státu za majetek, který ji právě komunisté zabavili a který nedostala zpátky v restitucích. Ale pozor, biskup Malý serveru Aktuálně.cz řekl, že někteří politici hlasovali pro zdanění, přestože v soukromí církevní představitele ujišťují, že zákon stejně zruší Ústavní soud.

Na venek se v dnešní době očividně začínají říkat jiné věci než v kuloárech. Asi bych se tedy nespoléhala na to, že Babiš opravdu chce, abychom my, občané, měli technologické novinky ve stejný čas jako na západě. Výroky o tom, jak nám zařídí Apple Store, protože je to prestižní záležitost, nejspíš znamená zase jen mlžení nějaké jeho další nepravosti.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nebo jde naopak o populistický krok? Třeba si chce udržet voliče, kteří se už přejedli koblih a raději by zvolili nového politika vlastnícího média - Jaromíra Soukupa.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Když se holt daří, tak se daří. "Dycky Československá (socialistická) republika!"

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější