Ant-Man

Kinovýhled na červenec: Mravenci, alkohol a Breivik (nebo ABBA)

Semestr je pryč a léto před námi. Jak si mezi všemi těmi letními kratochvílemi vybrat vhodnou zábavu v kině? Zase přinášíme pár tipů, co se bude v tomhle měsíci dít. Co si vyberete, je na vás.

Tradiční Marvel i představivost

Na úvod druhého letního měsíce se mohou opět těšit fanoušci komiksové stáje Marvel. Po veleúspěchu třetích Avengers si tentokrát od osudových linek trochu odpočineme, jelikož nás čeká pokračování Ant-Mana. Ten před třemi lety přišel s odlišným žánrových uchopením a spočíval v čistokrevné rodinné komedii. Není překvapením, že dvojka půjde ve stejných stopách, jedná se tedy o sázku na jistotu. Pokud vás první dobrodružství nejmenšího hrdiny z marvelovského univerza zaujalo, není nač čekat.

Paradoxně v tentýž termín se do kin dostane i novinka slavného Terryho GIlliama, velkého odpůrce komiksových vesmírů. Film s konečným názvem Muž, který zabil Dona Quijota se v několika verzích chystal více než dvacet let a je moc dobře, že ho Gilliam konečně dokončil. Kdo zná jeho starší díla jako Brazil nebo 12 opic, ví, že se může těšit na šílenou jízdu plnou imaginace a nejednoznačných narážek. Holt podívaná pro náročnější diváky!

Ozvěny Varů a alkohol

Druhý červencový čtvrtek se bude honosit hned trojicí snímků ze série KVIFF Distribution. Jedná se totiž o díla, která mohli vidět diváci na aktuálně probíhajícím festivalu v Karlových Varech, v dalších dnech se jimi budou moci potěšit všichni. A jedná se opravdu o kvalitní kousky.

Především chci upozornit na Tísňové volání, dánské drama, které hodinu a půl nepřestane sledovat policistu pracujícího na tísňové lince. Postupně se dozvídáme detaily z jeho tajemné minulosti a zároveň přicházíme na kloub zvláštnímu případu, který musí hrdina vyřešit. Skvělé dílo, minimalistické formou, ale drtivé dopadem, které byste určitě měli vidět.

Vedle karlovarských ozvěn stojí za zmínku i Úsměvy smutných mužů, tuzemské drama pojednávající o osudech chovanců protialkoholní léčebny. Asi vás nepřekvapí, že se o žádnou legraci nejedná, namísto toho film navazuje na tradici klasik jako Dobří holubi se vracejí. Posmutnělé, ale důležité vyprávění.

Tragédie, nebo muzikál?

A o týden později se ukáže, co vlastně v kině chcete vidět. Na jedné straně se totiž objeví Utoya, 22. července (Utøya 22. juli), na straně druhé pokračování muzikálu Mamma Mia!

První jmenované dílo sleduje tragické události okolo útoku Anderse Breivika, který před sedmi lety rezonoval celým světem. Mamma Mia! oproti tomu nabízí plejádu hereckých hvězd přítomnosti i minulosti v pestrém mixu, který bezesporu všechny postarší generace obměkčí a potěší. Necháme na vás, kam chcete patřit.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější