BoJack Horseman

Animované seriály plné sarkasmu, ironie a bez limitů. Ty musíte vidět!

Animáky už dlouhou dobu nejsou určené jen pro děti a mladistvé, což svým peprným humorem dokazují třeba South Park, Simpsonovi nebo Griffinovi. V našem seznamu se ale neobjeví ani jeden jmenovaný. My vám dáme tipy na další super seriály.

1. Big Mouth

Seriál Big Mouth je docela novinkou, kterou od roku 2017 vysílá Netflix. Pro její fanoušky máme dobrou zprávu - tento rok se dočkáme druhé série. Tento cartoon si najde fanoušky hlavně ve věkové kategorii 15-21 let, jelikož rozebírá pubertu a značně ji ukazuje v perverzním světle. První erekce, první poluce, první menstruace.

Vše samozřejmě v nejvíce nepříjemných situacích a s trpkým humorem, který si zamilujete. Na závěr jedna zajímavost: dabér Nick Kroll v seriálu dabuje dohromady 12 různých postav.

2. F is For Family

Klasická americká rodinka, znáte to. Táta, máma, tři děti, jeden pes. Jak prosté a přitom ne… Autor a stand up komediant Bill Burr si totiž pro seriál připravil tolik ironických hlášek a poznámek, že se nebudete mít čas ani nadechnout. Děj se odehrává v 70. letech 20. století. Hlavní postava, Frank Murphy (kterého dabuje již zmíněný Bill Burr), je válečný veterán a má zkušenosti z Koreje. Problém je v tom, že všichni lidi v té době mají stále zafixováno, že každý Němec je automaticky nacista…

Jeho syn Kevin Murphy je nevychovaný adolescent. Odmítá poslouchat jakékoliv rozkazy a chce jen rozvíjet svůj talent, který se snaží využívat v alternativní kapele. Tu krom něj tvoří další alternativní existence. Jaké? To zjistíte po pár dílech.

3. Rick and Morty

O tomto seriálu by se dalo říct, že je to profláknutá mainstream věc, avšak pobaví i při více přehráních. Mezi hlavní protagonisty patří nejchytřejší existence celého vesmíru Rick Sanchez, hledaný kriminálník. Ironií osudu je, že ho hledají jeho "kopie" z různých galaxií, ale on je vždy dokáže nějak přechytračit. Partnera mu dělá jeho synovec Morty, který je v pubertě, takže nadržený prohledává celou galaxii a hledá místo, kde by mohl ukojit své potřeby.

Limity tohoto seriálu nejsou nastavené, což je velkou výhodou, ale nevýhodou aspoň pro fanoušky série je to, že prozatím nebyla potvrzena 4. série. A my se ptáme - dostaneme ji? Prosím?

4. BoJack Horseman

Příběh vyčpělé hollywoodské hvězdy. Kůň, co chodí a mluví jako člověk? Proč ne - je to přeci animované a vtipné! Sarkastické vtípky zaručeny, takže vlastně taková animovaná "adaptace" seriálu Dva a půl chlapa. Vztahy se svou ex, která se BoJackovi snaží najít práci, ale nikdo se o něj nezajímá (až na bulvární média, jelikož kůň rád pije, to dá rozum!). Jo a je kočka!

Ano, přesně to vás čeká a ještě víc! House party, jelikož hlavní protagonista má vilu, jak jinak; hádky o naprostých hovadinách a spousta, spousta minut smíchu a breku!

5. Archer

Zajímavě kreslená detektivka, jejíž hlavní postava může v klidu konkurovat postavě Jamese Bonda. Seriál běží již od roku 2009 a má úctihodných 110 epizod. Každoročně je také nominován na neuvěřitelný počet ocenění, hodně jich také vyhrál, jmenovitě: OFTA Television Award v kategorii Best Animated Program (2017), Nexty v kategorii Best Show You’re Not Watching (2010), IGN People’s Choice Awards v kategorii Best TV Animated Series (2011) a dalších 9 ocenění v jiných cenách a jiných kategoriích. Za tento dialogový skvost hovoří hlavně tyto ceny a 42 nominací!

BONUS: Neo Yokio

Stojí za to kouknout na tento seriál? Možná. Jsou postavy a styl kresby v natolik zajímavém spojení, aby vytvořily něco unikátního? Možná. Zaslouží si Neo Yokio být bonus v tomto článku? Rozhodně! Proč je tak důležitý dabér hlavní postavy? Protože jím není nikdo jiný než Jaden Smith. Ano, ten Jaden Smith, kterého otec je Will Smith. A ano, jsou to ti dva, co hráli ve filmu Po zániku země a Štěstí na dosah.

Ale v tomto seriálu uslyšíme jen prvního jmenovaného. Produkce samozřejmě Netflix, po tom, co se tohoto "skvostu" vzdalo studio Fox, které z "nepochopitelných" a nevysvětlitelných důvodů mělo vydat první a zatím jedinou sérii již v roce 2015 nebo 2016. Vše se však přesunulo na rok 2017 a zajímavý fakt na konec - série začíná i končí na tenisovém kurtu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější