koncert - ilustrační foto

Co přinese letošní hudební scéna? Kontroverzního rappera i Rolling Stones v Praze

Rok 2017 přinesl spoustu nových umělců, projektů, koncertů, festivalů a spousta věcí se i měnilo. Takový dobrý rok, co se týče hudby, tu nebyl již hodně dlouho, a to se špatně překonává. Podívejte se s námi na to, co nás čeká v tomto roce za hudební projekty nebo třeba kteří interpreti k nám zavítají ukázat, co v nich je!

Začneme mírným zklamáním a projektem, který již vyšel. Máme tím na mysli Culture 2 od atlantského tria Migos. Vydat follow-up k tak úspěšnému albu, jako je Culture, rozhodně není lehký úkol - už jen proto, že album bylo nominováno na ceny Grammy za nejlepší rapové album, album roku a nejoblíbenější rapové album za rok 2017. Nominaci Culture 2 získalo přesto, že to byl projekt velice monotónní a hlavně… Kdy jste naposledy slyšeli o albu, co by mělo 20+ tracků a bylo dobré?

Trilogie Sremmlife od bratrského dua Rae Sremmurd musí být zakončena nějak speciálně, to by jinak nešlo. A proto by se nám mělo dostat - zatím tedy nevíme kdy - ne jednoho, ne dvou, ale rovnou tří alb najednou! Jednoho od Rae Sremmurd jako skupiny, jednoho od Swae Leeho a jednoho od Slim Jxmmiho. Party zvířata, co radši vlny tvoří, než že by se na nich vezli, přinesou rozhodně opět něco, co nenechá nikoho v klubu jen tak stát. A snad opět dorazí i do ČR.

Skvělý film Black Panther od Marvel Studios před několika dny dorazil do našich kin a byl doplněn plnohodnotným soundtrackem, ze kterého se bohužel v samotném filmu objevila jen část. Čas strávený cestou do kina můžete spojit s poslechem tohoto alba, na kterém najdete jména jako Vince Staples, Travis Scott nebo třeba Kendrick Lamar. Je tedy o co stát.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Jedno z momentálně nejkontroverznějších a nejvyhledávanějších jmen na internetu 6ix9ine si pro svoje fanoušky přichystal tento rok projekt s názvem DAY69. Počet songů na tomto projektu sice není nějak převratný, na druhou stranu si Tekashi pozval několik zajímavých hostů - jmenovitě Young Thug, Offset nebo Fetty Wap.

Mimo jiné by jsme se tento rok měli dočkat sólo projektů od ASAP Rockyho, Travise Scotta, Cardi B, Denzela Curryho, Jadena Smitha a začít nahrávat zbrusu nové album by měla i německá skupina Rammstein.

Na koncert i fesťák

Co se koncertů týče, tento rok navštíví naši zem legendy žánru i undergroundoví interpreti z různých zemí.

Začneme skupinou Rolling Stones, která vystoupí 4.7. na Letišti Letňany. 27.4. k nám již podruhé zavítá milovník metalu Ghostemane, tentokrát do nově vybudovaného klubu Mono Fono. Z tuzemské scény se můžeme těšit na poslední show Smacka v Roxy, kam si pozval hromadu českých i zahraničních hostů, takže je rozhodně na co se těšit! Pro fanoušky estonského Tommyho Cashe tu máme dobrou zprávu, jelikož se již po několikáté objeví v klubu MeetFactory.

Nakonec u festivalů je toho taky dost. Snad poprvé za svou existenci Hip Hop Kemp učinil tento rok zásadní rozhodnutí, a to takové, že zabookují především newschoolové rappery. Je začátek března a oznámených je samozřejmě jen pár jmen, ale myslíme si, že i tak to je ze strany Kempu dobrý krok.

akce, holky
life
Nejvíc cool akce roku 2018, které ti nesmí utéct
7. 3. 2018
v cukuletu

Pražáci by si rozhodně neměli nechat ujít každoroční Žižkovskou Noc, na které vystoupí stovky interpretů - takže jestli chcete objevovat novou hudbu, měla by to pro vás být ta správná akce.

Metalfest v Plzni si pro nás letos připravil speciální hosty, a to finské Nightwish. Vůbec poprvé v Evropě se objeví na Masters of Rock Gene Simmons se svojí skupinou…

A takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho! Rozhodně nám napište, kam se chystáte vydat právě vy.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější