tablet, seriály

Nejsledovanější seriály současnosti. Co si nenechat ujít?

Občas je potřeba si po dlouhém dni jen tak odpočinout, zapnout televizní obrazovku a ulevit si - v rámci možností. Nedílnou součástí této činnosti jsou rozhodně seriály, a my vám v tomto článku doporučím hned pět, které rozhodně stojí za vaší pozornost!

1. Black Mirror

Na začátek opravdová lahůdka pro všechny milovníky sci-fi žánru i pro ty, co nelahodí návaznostem jednotlivých dílů. Epizody v Black Mirror totiž na sebe navzájem nenavazují, což v praxi znamená to, že si můžete vybrat, jaký díl si pustíte, a to třeba jen kvůli zajímavému názvu nebo třeba náhledové fotce.

Jednotlivé epizody se časově odehrávají v nedaleké budoucnosti, což seriál dokázal již několikrát tím, jak se pár věcí opravdu stalo skutečností, na to pozor.

Jestli někteří z vás tápali nad názvem, a co to vůbec znamená, je to prosté. Nové technologie, každodenní pokrok, sociální sítě, internet, zábava, práce. To vše nás zanechává tvrdnout za obrazovkami našich počítačů, notebooků nebo popřípadě telefonů. Občas jen tak nepřítomně hledíme do toho černého zrcadla a hledíme na sami sebe, a to je ono. Black Mirror.

Minutáž je také rozhodně téma, které většinu z vás zajímá. Není to tak strašné. Jedna epizoda má něco okolo 42 až 90 minut. První série, která se dostala na černá zrcadla již v roce 2011 měla pouze 3 epizody, série druhá, která následovala v roce 2013, měla epizody 4. Série 3 dorazila s "dávkou" nového materiálu v roce 2016 s počtem 6 epizod a rok na to, tedy minulý rok, jsme dostali 6 epizod také.

2. Narcos

Pro některé hrdina, pro jiné zločinec. Pablo Escobar se nechvalně zapsal do historie svým obchodováním s drogami v 80. letech 20. století, kdy denně dokázal vydělat tolik peněz, kolik by průměrnému člověku s klidem stačilo na celý život. Podplacená policie byla na denním pořádku a řadu let si Escobar ve své rodné Kolumbii dělal, co si jen usmyslel. Problém nastal ve chvíli, kdy se Pablo snažil dostat do politiky. Ironie byla v tom, že zrovna prostřednictvím politiky chtěl pomáhat lidem. Toto rozhodně neberte jako nějaký spoiler, jelikož to je součást historie.

Seriál je sice z části dokumentární/životopisný a z části drama, na autentičnosti to však vůbec neubírá, už jen v tom, že do atmosféry války DEA s drogovými kartely vás rozhodně vtáhne originální anglický dabing ze strany agentů DEA a španělský dabing ze strany všech ostatních.

Samozřejmě dojde i na Escobarovu smrt - opět, žádný spoiler, ale historie - a děj pak pokračuje plynule dál. Svůj názor na seriál vyjádřil i syn zesnulého Pabla, Sebastián Marroquín, kterému se počin Netflixu zas tak moc nezamlouval, jelikož si to podle jeho vlastních slov autoři dost přikreslili, aby to bylo víc akční a dramatické. Na druhou stranu, Sebastián v době, kdy ještě jeho otec žil nebyl ani v pubertě, takže možná ani zdaleka netušil, co se vůbec dělo.

3. 13 Reasons Why

Tento seriál si rozhodně zaslouží pozornost diváka, jelikož se tam rozebírá problematika depresí u teenagerů, která u dívky jménem Hannah Baker bohužel vedla k sebevraždě.

sledování filmu
life
10 filmů, které změní váš pohled na svět
10. 2. 2018
4 minuty motivace

Zanechala po sobě truchlící rodinu a krabici plnou kazet, na kterých jsou důvody, proč spáchala to, co spáchala. Krabice se jednoho dne dostala k hlavnímu protagonistovi seriálu, Clayi Jensenovi, kterého nezanechala v klidu. Clay jezdí městem a při poslouchání kazet vzpomíná na čas strávený s Hannah. Nebylo to tak zas dávno, kdy spolu pracovali v kině a málem se dali dohromady na jedné party.

Pomluvy, zrady, lži. Střední škola není Disney Land a nedějí se zde magické zázraky, avšak na druhou stranu to má alespoň jednu podobnost. Každý za to musel nějak zaplatit. Seriál varuje před těmito problémy a dává o tom nahlas vědět, což se ne každému rodiči líbilo.

4. Misfits: Zmetci

Na odlehčení tu pro vás mám seriál ze špinavých ulic Londýna, kde banda delikventů získá z vteřiny na vteřinu nadpřirozené schopnosti. Každá postava má svůj vlastní unikátní příběh, jak se k veřejně prospěšným pracím dostali. Jeden z nich byl nadějný sportovec, jehož kariéru ukončil incident s drogami, další byl introvert, který své osobní problémy řešil žhářstvím. Tahle parta se prostě hledala.

Tyto nově získané schopnosti je ještě více spojili a vytvořili tak opravdu povedenou sebranku grázlů. Ať už bojovali proti posednutým jeptiškám nebo s klukem, co zabíjel pomocí jeho schopnosti ovládat jakékoliv mléčné výrobky, vždy se z toho nějak dostali. Skvělý černý humor, akce, napětí, a to vše v šedém obalu studených ulic plných lidí, co se svými schopnostmi získali také úplně nový život.

5. The End of the F***ing World

Na závěr jsem vybral nejkratší seriál s nejdelším názvem z tohoto výběru. Tak trochu jiná love story. 8 epizod a každá z nich má 25 minut, průměrná minutáž sitcomu, ale tohle je něco naprosto jiného. Příběh, kdy se sedmnáctiletý psychopat James zamiluje do náladové dívky jménem Alyssa, kterou chtěl vlastně původně zabít.

Spojila je nenávist k jejich vlastním rodičům a sdílený nihilismus. James vyrůstal se svým otcem, se kterým se rozcházeli ve všech různých směrech, hlavně když šlo o humor.

Jednoho dne se tedy tento zajímavý pár James a Alyssa rozhodli, že se vydají na výlet. Jamesův otec zrovna dorazil z nákupu, a tak si nezasloužil přece nic jiného, než-li pěstí na obličej. Vypůjčili si od něj jeho milované auto a vydali se na výlet, jehož cílem bylo najít ztraceného otce Allysy.

Pětice jmen je samozřejmě jen velice okleštěný výčet - takových seriálů, které stojí za pravidelné sledování, je řádově víc. Dejte nám tip na "ten svůj".

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější