Kroksy jako rukavice - uvodní foto

Páteční bizár: Kroksy jako rukavice. Stanou se hitem letošní zimy?

Pro někoho jsou kroksy tím největším obuvnickým potěšením na světě, pro někoho zase ztělesněním plastového Satana módy, obzvláště pak v kombinaci s ponožkama. Pokud patříte k té druhé skupině, brace yourself, protože kroksy se právě staly rukavicemi...

Ikonické boty

Příběh dnes už ikonických bot se započal v roce 2002, kdy společnost Crocs inc. vlastně začala vyrábět "plastové dřeváky" s cílem prosadit se na lázeňském a plaveckém trhu. Idea byla jasná a skvělá - boty do vody chránící před mořskými ježky, ostrými šutráky, atd. O pět let později začala firma expandovat do světa a dokázala získat ochrannou známku v dalších 40 zemích.

Foto - geeky_sex_toys
life
Páteční bizár: V ložnici s geek hračkami. Pokémoni, draci i Superman
26. 7. 2019
3 minuty pátečního bizárku

Následnou popularitu pak kroksům kromě designu zajistily i slavné osobnosti. Viděni v nich byli například ex-prezident USA George Bush (dokonce na sobě měl i černé ponožky), tehdejší první dáma USA Michelle Obama a ve svých 23 měsících i princ George. Kroksy za sebou ale mají i pár skandálů, třeba když děti utrpěly zranění poté, co se jim boty zachytily v eskalátoru.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Dříve pro nohy, teď i pro ruce

Šílenost krokso-rukavicí se zrodila v hlavě Matta Benedetta, podnikatele a produktového designéra z USA. Ten vytiskl krokso-rukavice na 3D tiskárně částečně z recese, částečně pro svůj youtube kanál. "Crocs Gloves™️, nejoblíbenější boty otců, jsou dneškem dostupné i pro vaše ruce. Rukavice samozřejmě obsahují to nejlepší z bot - pěnový materiál i bezpečnostní pásek," píše na svém byznys Instáči Benett. Těžko říct, zda se recese chytne a lidé budou Bennetovi psát s prosbou o tyto rukavice. Dost možná se totiž díky globalizaci a Instagramu najde dostatečně velká cílová skupina, která by za krokso-rukavice dala majlant. Ono totiž proti gustu žádný dišputát….

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A co vy? Jak to máte s kroksama? Je to módní peklo, nebo nutnost k moři? A co krokso-rukavice? Brali byste je? Hoďte echo do komentů…

Kroksy jako rukavice? | Video: Youtube.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější