Cestovatel hory

Procestujte celý svět během jednoho víkendu

Jasně. Sice ne fyzicky, ale téměř celý svět lze opravdu navštívit během dvou dnů. Stačí zajít na největší cestovatelskou a outdoorovou akci Obzory, která se koná 10. a 11. listopadu v Praze. Hory, cestování, divoká voda, běh, kolo či skialp už na vás čekají.

Během dvou dnů vás čekají letošní expedice na Nanga Parbat, do Pamíru, k Manásulu i k vrcholům tzv. Sněžného leoparda, podíváte se na dálkové treky v Nepálu, Peru, USA, Skandinávii, Balkánu nebo na Novém Zélandu. Čekají vás konkrétní tipy na výstupy v rakouských i švýcarských Alpách a rady horského vůdce, jak se vyvarovat chyb na feratách.

Pro milovníky hor, treků, lan a lyží

Mezi pozvanými horolezci nechybí Honza Tráva Mára Holeček, Katka Mandulová nebo Pavel Kořínek. Detailní rady pro vaše horská dobrodružství poskytnou horští vůdci Viktor Kořízek, Vojta Dvořák, Roman Kozelka a bratři Švihálkovi v rámci HORSKÉ UNIVERZITY.

Hory, cestování, divoká voda, běh, kolo, skialp

80 přednášek, workshopů a filmů. Víkend plný zajímavých lidí. Patříte mezi ně?
Kdy: 
10.-11. listopadu 2018
Kde: FFUK Praha 1
Koupit vstupenky v předprodeji se slevou a bez front

Na chodbách pak ve třech patrech potkáte desítky odborníků, s nimiž se můžete osobně poradit u jejich konzultačních i prodejních stánků a projdete si výstavu špičkových outdoorových výrobků a novinek.

Pro aktivní cestovatele a objevitele

Podíváte do všech koutů světa. Milovníci kultury a památek nakouknou do Íránu, Malajsie, Bali, Thajska a Ladakhu. Aktivní cestovatelé se podívají do Peru, Antarktidy, Gruzie, Německa, Švýcarska, Balkánu a Skandinávie. S fotografem Pavlem Svobodou pak projedeme Peru a Vaškem Šilhou Namíbii

Foto: Unsplash.com

Seznámíte se i se známými cestovateli a fotografy. Lucka Radová vám poví, jak se cestovalo přes Jižní Ameriku v ťukťuku, Petr Juračka se podělí o humorné příhody ze života fotografa, Matěj Balga s vámi na kole objede celý svět a známá meteoroložka a moderátorka, Alena Zárybnická, vám dá konkrétní tipy na nejlepší alpské cyklostezky. 

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A protože cestování je velká dřina, je potřeba se vzdělat v mnoha ohledech. K tomu vám poslouží diskuse s Katkou Petríkovou o cestování po Jihovýchodní Asii pro začátečníky nebo seminář o reálných rizikách na cestě s Davidem Gladišem, v neděli pak CESTOVATELSKÁ UNIVERZITA s pečlivě vybranými semináři o zdraví, fotografování mobilem, cestování nalehko, couchsurfingu a digitálním nomádství. Známá blogerka, Veronika Šubrtová, vám odhalí tajemství, jak se živit cestovatelským blogem :-).

Foto: Unsplash.com

Pro vodáky

Vodácká neděle nakoukne pod pokličku několika velice zajímavým kajakářským expedicím První z nich je Expedice Sary Jaz do Kyrgyzstánu, jejímž členem byl i Čech, Jakub Kajman Šedivý. Do studené vody smočil pádla Jan Hocek během své expedice kolem Antarktidy, za teplem se oproti tomu podíváme do Malawi a bližší cíle si splníme na balkánských řekách.

STUDENTA tip: Co nesmíte vynechat na Obzorech 2018?

  1. neděle - hlavní host Mára Holeček
  2. sobota - Honza Tráva a Marek Audy vám ukáží nádherné 3D fotky z Himalájí a neznámých míst USA
  3. sobota - Matěj Balga (I cyclist) a Lucka Radová 
  4. neděle - zahájení s televizní moderátorkou a meteoroložkou Alenou Zárybnickou, která bikuje v Alpách
  5. neděle - odhalení pravdy ze zákulisí vrcholového sportu - manželé Koukalovi

Přijďte si rozšířit své obzory --> www. festivalobzory.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější