Skautský institut Prohlédni si galerii

Skautský institut na Staromáku jako oáza v centru Prahy. A otevřený všem

Fungují ještě Skauti? Jasně, že jo! Navíc zřizují i několik veřejných prostorů. Ve svých Skautských institutech (SI) v Praze, Brně, Olomouci, Plzni a Kolíně organizují přednášky se zajímavými hosty, pravidelný debatní klub, workshopy mindfulness nebo třeba swingové tančírny. My jsme navštívili Skautský institut na Staromáku, pojďte se tam kouknout s námi!

Přes trochu složitější hledání jsme přeci jen vešli do toho správného Domu U Zlatého rohu na rohu Malého náměstí kousek od Orloje (tip: u vstupu je nápis "Pražské kreativní centrum," tak se nenechte zmást). Zmást se nenechte ani tím, že se jedná o prostory skautů - dovnitř mohou samozřejmě i "neskauti".

"Od začátku jsme měli vizi, že by bylo hezké mít nějaké místo, do kterého by bylo možné naše velká témata promítnout formou programu. Naše témata jsou aktivní občanství, osobní růst, životní prostředí a podobně," řekl v Českém rozhlasu ředitel Skautského institutu  Miloš Říha. "Na tomhle místě - v centru Prahy, o kterém se říká, že je to takový turistický skanzen - vzniklo velice živé veřejné místo, kde se potkávají lidé ze všech možných skupin a generací," doplnil.

Malý dvorek se stolky, židlemi a několik pater pavlačí s dalšími místy k sezení - to vše patří ke kavárně, kde mají vše od pivka, přes kávu, až po něco menšího k jídlu. Nemáte se jít kam učit, relaxovat nebo na posezení s kamarády? Tady klidný kout určitě najdete.

A nebo si tu můžete půjčit knížku ke čtení, po večerech zajít na divadelní představení, přednášku či workshop. Každé pondělí od půl osmé si tu můžete debatovat v debatního klubu. Středy od osmi pak patří živému natáčení TV Seznam a jejich nového pořadu V centru s moderátory youtubery Kovym a Shopaholic Nicol, bývalým krasobruslařem Tomášem Vernerem a reportérem Jankem Rubešem. Občas se tu cvičí třeba i jóga nebo tančí swing. Stačí kouknout na program - o prázdninách sice jedou v poněkud omezeném programu, ale zajděte a těšte se od září na přednášky.

Mrkněte do galerie v úvodu, jak to ve Skautském institutu na Staromáku vypadá.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější