IG - #firechallenge

Smrtící challenge, které určitě nezkoušejte. Aneb jak vyměnit zdraví za like

Neymar challenge, nebrčkuj challenge a kdo ví co jaká challenge. Výzvy dokáží strhnout miliony uživatelů sociálních sítí po celém světě. Pokud jde o ekologii, nebo parodii Neymara, je to pozitivní. Existují ale i temné stránky výzev...

#inmyfeelings challenge

Momentálním hitem číslo jedna mezi nebezpečnými a temnými výzvami je tančení na píseň od Drakea pojmenovanou In My Feelings. Tančení by bylo v pohodě, kdyby lidi netančili mimo rozjeté auto, které předtím řídili a mají v plánu se do něj úspěšně vrátit. Občas to ale nevyjde… A občas vás přejede jiné auto…

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

#48hours_challenge

Tahle výzva je pořádána teenagery a dětmi za účelem maximalizace růstu lajků a pozornosti. Děti se ve skupinkách jednoduše domluví, že se vytratí z dohledu svých rodičů (případně učitelů) na zhruba 48 hodin. Na konci této outdoorové výzvy se vrátí a porovnávají počet notifikací na svých sociálních účtech. O rizicích této marketingové strategie snad raději ani nepsat.

#Choking_game

Není nad to se vzájemně škrtit. Tahle šílenost je sice už trochu staršího data (ale pořád se sem tam objeví). Nicméně dle časopisu Time na tuto výzvu zemřelo několik desítek Američanů. Inu subscribeři jsou subscribeři.

#Salt_and_ice challenge

V této hodině chemie jde o to, že si na jakékoliv místo na kůži umístíte sůl a pak na ni položíte kostky ledu. Výzvou je vydržet následující bolestivou chemickou reakci. Ne, tohle by se nemělo ukazovat ani v laborkách, natož na Youtube.

#(ghost)pepper challenge

Znáte to, spusta chilli a touha po popularitě. Cíl této výzvy je poměrně jasný už z názvu. Prostě si dáte nějakou tu chilli papričku, která se na Scovilleho stupnici pálivosti pohybuje fakt docela vysoko. Jak to může (ne)dopadnout se dozvíte ve videu:

#kondomchallenge

Kondomy by se prostě neměly dávat na hlavu, ne naplněné vodou a už vůbec ne o samotě. Kondom s vodou může způsobit nedostatek kyslíku a omdlení. Nemluvě o tom, že se při tom všem můžete uhodit hlavou o vanu a plavat břichem nahoru jako rybka v akváriu. #titanic

#firechallenge

Tato challenge je asi nejnebezpečnější ze všech. Po vzoru kaskadérů a akčních filmů z 90. let se v ní lidé snaží o sebezapálení. Doslova se napatlají se alkoholem (případně hořlavinou) a zapálí. Ne, fakt, nepomůže, že to máte pět kroků do koupelny, nebo dokonce stojíte ve sprchovém koutě.

Takže - určitě to nezkoušejte… Jak jste na tom jinak s výzvami vy?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější