tabu žena

Tabu témata, o nichž se nemluví. Děláte je taky?

Člověk je tvor společenský, řekl Aristoteles. Přesto existují situace a činnosti, u kterých bychom měli být nerušeni. Všichni máme oblasti nebo témata, o nichž nemluvíme. Trapné momenty, za které se stydíme. I vy.

Ptali jsem se mladých lidí v okolí, co dělají rádi sami, ale nechtěli by, aby je u toho někdo viděl. Pochopitelně jen málo z nich bylo ochotno tyto své aktivity sdílet. Po přislíbení anonymity (veškerá jména v textu jsou změněna) se někteří však přeci jen maličko odkopali. Podobná anketa proběhla v Hamburku, kde byla dotázána řada mladých na své "ryze intimní" prožitky. Odpovědi se příliš nelišily. Představíme vám pět úlovků.

Jsme lidé, nebo zvířata?

Zřejmě od obojího trochu. Některé přirozené věci nás společenská pravidla, jež jsou nám při procesu socializace vtloukána důsledně do hlavy, nutí skrývat. To však neznamená, že je neděláme. Jen si předtím instinktivně zalezeme do úkrytu.

1. Hlasité zpívání - falešné

Ne každý má hlas jako skřivánek. A ne každý si dokáže ze sebe udělat legraci a přijmout tento fakt.
"Nikdy bych to nepřiznal, ale doma si hlasitě zpívám. Spíš tak nějak krákám. Ale mám to rád. Kdyby mě někdo slyšel, praskla by mu bránice smíchy," obává se Ondřej (31).

2. Smradlavé nohy

Petra (26) chodí ráda běhat. "No a? Prostě si nesmím sundat boty mezi lidma. Nechci být atomovou bombou, co bude mít na svědomí životy mnoha lidí… Ale naštěstí člověk moc často tohle na veřejnosti dělat nemusí."

3. Čůrání do umyvadla

Člověka hned napadne No jo, čeští muži. Jasně, jsou k tomu lépe vybaveni. Ale my odhalili i dívku! (Samo sebou ne při činu).
"Ráda si vylezu na umyvadlo, když přítel není doma… když můžou oni…," tvrdí Alena (25). Nu, proč ne. "Tak jako… je to rychlejší, pohodlný," říká zase představitel opačného pohlaví Petr (26).

4. Mačkání pupínků, oškrabávání staré kůže

Nejen puberťáci s akné mají nárok.
"Čekám vždycky, až přítel odejde. Nemůžu se ráno dočkat, až zabouchne dveře a já se mohu vylepšit. Nepřijde mi to špatné, ale nepřežila bych, kdyby mě u toho někdo načapal," rdí se Erika (29).

5. Staré jídlo v taškách nebo plesnivé ručníky z fitka

"Přítel mi jednou shodil kabelku ze stolu a z ní se vysypala asi tři týdny stará houska… Byla celá zelená a zrovna nevoněla. Nutno dodat, že to nebyl první zbytek papání, co se mi někde takhle záludně objevil…" směje se už dnes Jitka (24). Dan (32) zase říká: "Jednou jsem vytáhl svůj ručník ze sportovní tašky, kterou nosím do fitka. Jaksi jsem nepočítal s tím, že tam bude skrytý ještě můj druhý pozůstatek z posledního cvičení. Jsem rád, že to nikdo neviděl. Není mi už deset, přesto bylo jen otázkou času, kdy by mi můj ručník přišel naproti sám…"

Nehrajme si na svatoušky. Čím plníte své Pandořiny skříňky ve třináctých komnatách vy?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější