#volbydosenátu - Semelová, Okamura

#volbydosenátu: Rudá Marta a ten hodný Okamura

I v posledním díle senátního speciálu budeme rozebírat dva naprosto odlišné kandidáty. Marta Semelová má přezdívku „rudá Marta“ a není pochyb, že se jí stýská po režimu před rokem 1989. To Hayato Okamura je zastánce křesťanských hodnot a se svým bratrem má společné tak maximálně příjmení. Připomeňme si jejich nejznámější výroky.

Marta Semelová (KSČM)

"Milada Horáková se ke své činnosti přiznala. Pochybuji, že to bylo z donucení."

Milada Horáková - česká politička a bojovnice za lidská práva, která byla ve vykonstruovaném procesu odsouzena k trestu smrti. Během procesu byla fyzicky i psychicky týrána. Na šibenici umírala pomalu, dusila se téměř čtvrt hodiny. Semelová tímto prohlášením ukázala, že se za zločiny KSČ vlastně vůbec nestydí.

Poslankyně KSČM Marta Semelová v pořadu Hyde Park ČT24

"Invaze v roce 1968 byla internacionální pomocí."

Příjezd tisíců tanků a stovek tisíc vojáků nás prý měl ochránit před vlivem západních mocností. Ve skutečnosti to byla jen reakce Sovětského svazu na uvolňující se poměry v tehdejším Československu. Marta Semelová potvrzuje, že se jí přezdívá "rudá Marta" právem. Vlastní lid je pro ni až na druhém místě.

Bek a Ráth
work
#volbydosenátu: Mikuláš Bek a David Rath
25. 9. 2018
3 minuty o volebních kandidátech

"Odmítáme přepisování historie."

Zatímco většina členů KSČM přiznává, že se za minulého režimu stalo spoustu chyb, Semelová trvá na svém. Snaží se roky 1948 až 1989 vykreslit jako ráj na zemi. Kdo tu vlastně tu historii přepisuje?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Marta Semelová kandiduje do Senátu na Praze 12, v tomto obvodě však kandiduje i prezidentský kandidát Pavel Fischer, který je jasným favoritem. Marta Semelová se potřebuje někde uchytit, minulý rok se totiž nedostala do Poslanecké sněmovny, proto letos kromě Senátu zkouší i magistrát. Je kandidátkou KSČM na primátorku Prahy.

TIP Studenty: 0,00 %. Pokud nás opět neobsadí ruské tanky, tak se Marta Semelová (naštěstí) senátorkou nestane.

Hayato Okamura (KDU-ČSL)

"Jako křesťanský demokrat stojím za lidmi rozvedenými, za osamělými matkami, za homosexuály."

Vypadá to, že se konečně blíží doba, kdy KDU-ČSL začne nahlížet na všechny lidi stejně. Okamura připouští i možnost adopce dětí homosexuálními páry. Je příjemné vidět, že i tady probíhá nějaký vývoj. Poněkud zastaralé názory některých členů KDU-ČSL totiž vadily například městským voličům.

"Ať chci, nebo nechci, lidé mě vnímají jako opak mého bratra."

Tomio Okamura je jedno z nejznámější jmen v České republice a jeho starší bratr s ním nemá nejlepší vztah. Jedno je však neoddiskutovatelné. Je to právě příjmení Okamura, díky kterému je Hayato tam kde je. Názory jako má on, vyznává spousta lidí. Jeho příběh táhne zejména proto, že se od svého bratra tolik liší.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hayato Okamura dělá velmi nenákladnou kampaň. S touto cedulí vyráží mezi lidi každý den. Bude to stačit na senátorské křeslo?

Introfotka senát
work
#volbydosenátu: Hilšer a Paroubek - někdo končí, jiný teprve začíná
18. 9. 2018
3 minuty volebních kandidátů

"Ptáte se se zájmem, ale nerozumíte tomu dobře."

Tahle reakce na dotaz ohledně potratů a homosexuálů mě doslova zaskočila. Žijeme totiž v době, kdy politici čekají na jakoukoliv chybu novináře, aby ho mohli obvinit z podjatosti a zaujatosti. Je proto dobře, že stále existují politici, kteří chtějí vést dialog a neurazí se při otázce na tělo.

Hayato Okamura kandiduje na Praze 8 za KDU-ČSL s podporou Zelených. Ve svém volebním obvodě však podle sázkových kanceláří není největším favoritem, tím je Lukáš Wagenknecht (Piráti).

TIP Studenty: 51 %. Okamura se dostane do druhého kola. Tam díky kontaktní kampani dokáže aktivizovat voliče a těsně se stane senátorem.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější