květen cover

Poslední jarní Studenta je tady. Nepromeškej příležitost, další číslo bude až v říjnu

Náš dospělý život startujeme v nelehké době. Ze všech stran se na nás hrnou prognózy, které Zemi (i s ní i nám) předpovídají katastrofální budoucnost. Pokud něco neuděláme, za pár desítek let možná na téhle planetě nebude k žití. Všeobecná hysterie způsobuje změny v našem myšlení i chování, nutno říct, že často možná trochu ukvapené. Dá se ale říct, co je dobře a co špatně?

Přestože o některých situacích přemýšlíme každý jinak, existují určité hranice. Právě ty se snažíme hledat v aktuálním, možná trochu apokalyptickém vydání Studenty. Ale máme tam i něco veselejšího, slibujeme! Nový magazín hledejte od středy 15. května nejen na vysokých školách, ale i v našich partnerských kavárnách nebo při cestování vlakem Leo Express nebo RegioJet.

Rozhovor s kuchařem Přemkem Forejtem

Přemka nejspíš znáte z aktuálního ročníku české verze MasterChefa. Nebo jste u něj možná byli na večeři v olomouckém Entrée. Co se cesty za kariérou týče, je Přemek tak trochu unikát - protože po základce nevěděl co se sebou, vydal se v Brně na obor kuchař-číšník. V Londýně pak dostal job v michelinské restauraci, přestože v žádné nikdy předtím neseděl. No a potom už to šlo tak nějak samo. Mluvili jsme o jídle z Mekáče, o býčích žlázách a dalších divnostech.

Foto: Studenta

Internetová válka memů

Na světě nejspíš není moc lidí, kteří by neměli rádi memečka. Jednoduché fóry, aplikovatelné téměř na každou situaci, jsme si zamilovali právě proto, že dokážou rychle, vtipně a přesně vystihnout aktuální realitu. Jenže to, co se na první pohled může zdát jako zábava, někdy úplně taková prča není. Kde jsou hranice mezi humorem a propagandou a jak jednoduché je tenhle fenomén zneužít?

Foto: Studenta

Komu to hodit v evropských volbách

Jaké plány mají po volbách jednotlivé parlamentní frakce, kdo s kým peče a co z toho budete mít vy? Prostudovali jsme pro vás program všech frakcí v Evropském parlamentu, abyste v tom měli jasněji.

Foto: Studenta

A to rozhodně není všechno. Dozvíš se taky:

  • Na co dnes naráží novinářská objektivita vysvětlí Václav Moravec
  • Co a jak ovlivňuje náš sexuální život a proč jsme na tom jinak, než naši prarodiče
  • Jak si stojí malá česká kina v boji proti popcornovým multiplexům
  • Jak odhalit ve svém okolí manipulátora a čím proti němu bojovat

Nalákali jsme tě? Tak zaskoč do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek s černými kšiltovkami, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude.

Dej nám vědět, jak se číslo líbí, budeme rádi. 

Mail je redakce@studenta.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější