DriveHouse

Zajímavých míst je hodně, ale DriveHouse je jen jeden. Zažijte i vy jeho unikátní atmosféru

Pět pater a nespočet možností. Přesně tak bychom popsali moderní a inspirativní prostor, který vznikl v centru Prahy. Kousek od Václaváku totiž na jednom místě najdete divadelní kavárnu, hudební klub, a když vyšlápnete ještě o pár schodů výš, ocitnete se ve výtvarném ateliéru. Neseďte doma a pojďte objevit originalní multikulturní místo. V DriveHousu teď například probíhají super akce v rámci Febiofestu!
Drive House
life
Říkají o něm, že je legendární. V Praze vznikl unikátní prostor
6. 2. 2018
5 minut cool inspirace

Za celým projektem stojí Matěj Pichler - chtěl spojovat subkultury, které k sobě neoddělitelně patří a získat pro ně prostor, který podle něj do té doby neměly. Postupně se přes své aktivity dostal k této budově v Rubešově ulici a s kamarády během pár měsíců vše dali do kupy. Jak to v DriveHousu vypadá? Mrkni! Nám se koncept tohohle neobyčejného prostoru líbí, a proto jsme do něj zašli už mnohokrát. Pozor ale, DriveHouse nemá otevřeno každý den - sleduj proto Facebook, kde zjistíš, na jaké super akce zajít (a taky čti dál!).

Matěj stojí i za pořadem Drive, který se vysílá na Óčku. Hodina plná hudby, tetovaní a extrémních sportů se natáčí právě v DriveHousu. Jeho prostory už posloužily i pro natáčení videoklipů PSH, Pipes and Pints nebo Jana Smigmatora (kterí se tam většinou i křtí):

Využití DriveHousu je opravdu různorodé - podrují nadějné kulturní projekty, ale můžete si u tu i uspořádat soukromou oslavu narozenin nebo firemní večírek. Právě díky komerčním pronájmům lze podpořit začínající umělce nebo umělecké soubory, které by neměli dostatek finančních prostředků pro svá veřejná vystoupení. 

DriveHouse je teďka například nadupanej akcemi v rámci filmového festivalu Febiofest. Stal se totiž oficiálním partnerem pro jeho doprovodný program. Na co všechno můžete v těchto dnech vyrazit?

Dobrých skutků není nikdy dost a vy jeden můžete udělat už 16. března na třetím ročníku Charitativního bazaru oblečení a doplňků. Pořádá ho nezisková organizace Eximie ve spolupráci s DriveHousem a Febiofestem. Nejen, že si svůj šatník obohatíte stylovými kousky, ale zároveň svým nákupem podpoříte mimořádně nadané studenty Pražské konzervatoře. Tito mladí hudební talenti pak v rámci akce vystoupí.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Filmoví nadšenci by neměli chybět na Párty v rytmu filmové hudby, která se koná stejný den večer. Vybraní DJ's vám k tanci a poslechu zahrají legendární filmové pecky. Dokážete je poznat všechny? Po celou dobu párty si můžete na baru dát speciální alko a nealko drinky inspirované filmy a také je pro vás připravena tajná hra o super ceny.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Pokud jste už delší dobu nešli někam za kulturou, můžete sjednat nápravu, a to hned na dvou akcích. Už 17. března můžete do DriveHousu vyrazit na divadelní představení Soul(ó)ženy v podání dívčí punkové divadelní formace MASO KRŮTÍ. DriveHouse také dlouhodobě spolupracuje s divadlem Puls, které dokonce pro jeho půdní prostor nazkoušelo divadelní hru Live, když se dívá celé město. Toto představení budete moci vidět 23. března.

Kdy jste naposledy byli na maškarní párty? Hlavně neříkejte, že ve školce! Proměnte se 17. března ve vaši oblíbenou filmovou postavu a vyrazte na Maškarní párty legenárních filmových postav. O půlnoci proběhne vyhlášení nejlepší masky, která se může těšit na odměnu. I na této akci si můžete dát na baru speciální alko a nealko drinky inspirované filmy.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A 22. března si nenechte ujít Filmový klub mladých pušek - projekci devíti krátkých snímků studentů filmových škol. Na tuto akci pak naváže Párty za zvuku nejlepší hudby z filmu Quentina Tarantina v podání vybraných DJ's. I v tomto případě se můžete těšit na filmové alko a nealko drinky a na tajnou hru o super ceny.

Febiofest pak můžete zakončit 23. března párty nazvanou Good bye Febio 2018, jejíž součástí bude například degustace kávy z pražírny Charisma.

S Febiofestem ale akce v DriveHouse zdaleka nekončí. Na jaro si připravili spoustu koncertů, tanečních párty, odpoledních tematických seminářů a dalších akcí. Pokud chcete mít přehled o tom, co pro vás DriveHouse chystá, sledujte ho na Facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější