Zlatá mládež 2

Zlatá mládež 2: Ze života v bavlnce do špíny a smradu

Jedni musejí vyjít s dvackou na den a spát pod mostem, ti druzí tráví dny obklopeni luxusem. Ale jak to vypadá, když se mladá smetánka dostane do odvrácené části metropole? Nejen to se dozvíte v nové řadě pořadu České televize Zlatá mládež, který formou doku-reality show zobrazuje pět mladých a relativně úspěšných lidí v životních podmínkách typických pro bezdomovce, uprchlíky nebo levnou pracovní sílu třetího světa.

Zatímco první série Zlaté mládeže zobrazovala mladé zbohatlíky tradičně zvyklé na městský život v pro ně nepřirozeném prostředí venkova, druhá řada pět osobností zavedla mezi lidi žijící v nouzi po celém světě. Hvězdnou pětici tvoří youtuber MajkJePán, zpěvačka a rapperka Sharlota, začínající mladý politik Petr, servírka ze stripclubu Klára a model a zpěvák Renato, který se účastnil již první řady show.

Indická továrna i balkánská stezka

Tato skupinka, která má reprezentovat českou zlatou mládež, si v rámci seriálu vyzkouší například život pražských bezdomovců, projdou si tzv. balkánskou uprchlickou trasu nebo si odpracují svůj podíl v indické továrně na boty. Podle samotných tvůrců je tak cílem pořadu zprostředkovat jinou a složitější životní zkušenost nejen samotným aktérům, ale i divákům. Tentokrát se doku-reality show zaměřuje i na problémy globalizovaného světa, jako je například uprchlická krize i kruté pracovní podmínky ve spotřebním průmyslu v zemích třetího světa.

Foto: Česká televize

Rozmazlená mládež v pražském podsvětí

Hned první díl série ze slavné pětice udělá bezdomovce. Všichni musejí odevzdat své osobní věci i peníze a ze světa přebytku, který je jim vlastní, se přesouvají do života v nedostatku. Jak je v díle zmíněno, v České republice žije až 68 000 lidí bez domova a z toho téměř 10 000 z nich v Praze. I přestože je denně na ulicích potkáváme, možná si jejich každodenní boj dostatečně neuvědomujeme.

Zlatá mládež 2 ukazuje problémy dnešního světa pro někoho možná v jednoduché a až příliš kontrastní formě, může se ale stát zábavným způsobem, jak k nim upoutat větší pozornost.

Jak řekl sám režisér Richard Komárek: "Všichni jsme zlatá mládež, jen někdo je zlatější."

Další díl druhé řady bude na ČT1 k vidění ve středu 23.5.

Kamil Fila si do pořadu TV ovladač vybral reality show Zlatá mládež 2, ve které se mladí úspěšní lidé dostávají do prostředí, se kterým se nesetkali. | Video: Kamil Fila |  04:29

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější