Stockholm - cestopis

#zPERAblogera: Prodloužený víkend ve Stockholmu. Co zažít a za kolik?

Stockholmu se přezdívá Benátky severu a je spíše o atmosféře a procházkách po historickém centru, než vyloženě o obíhání památek a zajímavostí. Jaká je v tomto švédském městě doprava a kolik vůbec stojí prodloužený víkend ve Stockholmu?

Letenky do Stockholmu - jak se koupit nejlevnější?

Jedny z nejlevnějších letenek se dají sehnat z polských Katovic. Cestu do Katovic tak můžete spojit s návštěvou nádherného Krakova, popř. Osvětimi. Zpáteční letenky jsem kupovala v akci Wizzairu za 600,- Kč/osoba (bez členství v clubu). Jelikož jsme do Stockholmu jeli jen na 3 dny, nebylo ani potřeba dokupovat další zavazadlo. V okolí města jsou 3 letiště - pokud poletíte s Wizzairem, tak zamíříte na letiště Skavsta, které leží cca 100 km od Stockholmu.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Doprava do/ve Stockholmu

Pokud chcete objevovat pouze město, tak v podstatě není potřeba žádná veřejná doprava, kromě té z letiště do města. Centrum samotného Stockholmu je relativně malé a všude se dá pohodlně dostat pěšky. Po příletu si přímo na letišti koupíte zpáteční jízdenku do centra (285 SEK) a tím vaše náklady na dopravu v místě končí.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Ubytování ve Stockholmu

Ubytování ve Stockholmu je trochu oříšek, jelikož se Stockholmu přezdívá Benátky severu, tak většina nejlevnějších ubytování je v botelech na vodě. Po několika hodinách srovnávání jsem si řekla, že v rámci úspor bychom mohli poprvé zkusit hostel (se soukromým pokojem) a popravdě to byla super volba. Ubytovali jsme se v Hostelu Dalagatan, který leží v dochozí vzdálenosti od centra. Pod pojmem hostel jsem si popravdě vždy představovala nějakou hrůzu, ale tady to bylo prostě úžasné. Krásné čisté sprchy, obrovská kuchyně se vším všudy, a když vyjdete z hostelu, tak přímo naproti vám je obrovský supermarket.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Jídlo ve Švédsku

Ve Švédsku je celkově dost draho, na čem to ale asi pocítíte nejvíce, je jídlo (především v restauracích). Pro představu, když jsme obědvali ve městě, tak nás bufetový oběd v čínské restauraci stál cca. 500 Kč/os. Ačkoliv u některých věcí nechápete, že jsou tak drahé, tak u některých zase nebudete chápat, že jsou tak levné. Například když jsme si večer vařili večeři a šli si nakoupit do obchodu, tak jsme zjistili, že spousta pro nás atraktivních potravin, které v ČR patří do dražší kategorie, jsou o hodně levnější než u nás.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Stockholm - co vidět?

Stockholm je spíše o atmosféře a procházkách po historickém centru, než vyloženě o obíhání památek a zajímavostí. Určitě však doporučujeme návštěvu muzea Vasa, kde se nachází jediná dochovaná loď ze 17. století na světě. (vstupné 130 SEK a otevírací doba 10-17 hod.) Milovníci zábavy zase mohou navštívit retro lunapark Gröna Lund nebo ABBA: The Museum (vstupné 250 SEK a otevírací doba 10-18 hod.). Nedaleko muzea ABBA najdete také nejstarší SKANSEN na světě (vstupné 120-220 SEK a otevírací doba 10-16 hod.).

Foto: Wanderlustcouple.cz

Kolik stojí prodloužený víkend ve Stockholmu?

Letenka 600 Kč/os.
Ubytování Stockholm 1650 Kč/os.
Ubytování Katovice 600 Kč/os.
Doprava + cesta do Polska a zpět 350 Kč/os. + 800 Kč/os.
Vstupy 400 Kč/os.

Cena celkem 4400 Kč/4 dny/os.

Pokud ještě stále váháte nad návštěvou Stockholmu, tak neváhejte! Balte kufry a vyražte!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější