cestování

15 aplikací, které přibalit na cestu

Cestování je pro mnohé noční můrou. Pro jiné životním stylem. Cestovat je lidské a s aplikacemi božské….

Balíme…

Problémy s balením momentálně jednoduše řeší aplikace PackPoint. Podle toho kam, kterým dopravním prostředkem a s kým jedete, vám sestaví nutný check-list. Stačí pak jen úhledně a prakticky naládovat kufr, nebo příruční zavazadlo, a v aplikaci postupně odškrtávat seznam položek.

Jak na letadla?

Nabízí se aplikace Skyscanner. Ta dokáže vyhledat, porovnat i rezervovat hlavně levné lety. Slušně se popere i s hotely a autopůjčovnami. Pokud by vám z nějakého důvodu aplikace neseděla, zkuste třeba Momondo. Umí v podstatě to stejné.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...


Ach to bydlení…

V žádném seznamu cestovních aplikací nesmí chybět Airbnb. Aplikace vám nabízí celou škálu ubytování v různě obyvatelných bytech, domech i venkovských sídlech po celém světě. Vybírat si tak můžete na základě rozpočtu, magičnosti místa, nebo vlastně čehokoliv jiného.

Pokud máte s Airbnb problém a upřednostňujete spíše hotely, zkuste Booking.com. Objevíte se na virtuálním tržišti s několika miliony hotely po celé zeměkouli. Jakmile dokončíte rezervaci, okamžitě obdržíte i potvrzení s bezpapírovým check-inem a offline mapami okolí. No neberte to.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A co průvodci? Zkuste tohle…

Skvělým průvodcem po městech je například Guides by Lonely planet. V aplikaci najdete celou řadu tipů i triků k tomu, co v dané lokalitě dělat. Celá apka umí fungovat i offline. A to se občas vyplatí. Alternativou je pak Spotted by locals, ve které naleznete oblíbená místa domorodců, což oceníte, pokud se rádi vyhýbáte monstrozním davům turistů. Klasikou mezi napůl průvodcovskou a napůl gastroturistickou aplikací je TripAdvisor. V aplikaci najdete přes 500 milionů recenzí hotelů, restaurací i svérazných událostí. Takže vzhůru nejen na jídlo…

Cestování
Studenta
5 kroků, jak se stát cestovatelem na plný úvazek
4. 9. 2013

Praktické aplikace - ověřené must-have

Velice praktické je mít po ruce všemocnou aplikaci Google Translate překonávající ne jednu jazykovou bariéru. V případě, že plánujete delší cestu a máte čas naučit se nějaké ty základní fráze jazyka cílové destinace, vemte sebou na výlet i Duolingo. Třeba se díky této aplikaci naučíte daný jazyk rovnou bezchybně a plynně.

Ve městech pak zcela jistě oceníte i Uber (teda alespoň tam, kde ho ještě nezákazali, nebo má své pole působnosti, že jo). Výhodou je, že se nemusíte složitě domlouvat s řidičem (ten prostě ví, kam má jet) a platit můžete kartou. Další praktická appka pro zůstání kontaktu se světem je Wi-Fi Finder. Pomůže vám s Wi-Fi i v tom největším zapadákově. Doporučenou klasikou je pak i Whatsapp (nemluvě o FB, Instagramu a Twitteru, ať se máte, kde chlubit). SMS zadarmo přes internet se prostě hodí. Obzvláště z Indie, Kazachstánu, nebo Filipín.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Tipy pro Českou republiku

Pokud cestujete po Česku, jednoznačně využijte služeb aplikace Mapy.cz. Turistické stezky má Seznam zmáklé více než strýček Google. Pro pohodlné cestování Českými drahami lze doporučit aplikaci Můj vlak. Aplikace sice nijak neovlivní dobu čekání a ani neobsahuje hru na zkrácení nudy (což je škoda, hodila by se), ale jinak má docela dobré funkce v podobě notifikací odjezdu, možnosti online IN-karty i oznámení o zpoždění (pokud máte internet, že jo).

Jaké aplikace s sebou balíte vy?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější