Berlín

#zPERAblogera: Víkend v Berlíně. Co rozhodně stojí za to vidět?

Přestože se nám zdálo, že dva dny na Berlín jsou málo, tak opak je pravdou. Tato metropole stojí i přes svou vzdálenost za víkendovou návštěvu. Do Berlína se dostanete autem cca za 4 hodiny, když tedy vyjedete v pátek hned po práci, čekají vás téměř celé dva dny v tomto krásném městě.

Berlín - Nákupy

Pokud jedete do Berlína za vidinou výhodných nákupů, směřujte je určitě spíše na sobotu, jelikož v Německu jsou v neděli téměř všechny obchody zavřené.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Den začněte v Designer Outlet Berlin, který leží asi 20 km od města. Outlet je stejného stylu jako např. Pandorf ve Vídni tzn. nekrytý - village (nám se tam tedy nikdy nepodařilo nic ukořistit, ale to má každý jinak). Pokud jste v Designer Outlet nic nesehnali (jako my) nebo je váš budget poněkud nižší - v centru města vás určitě potěší dva obchody irského řetězce Primark, případně námi milovaný T.K. Maxx tady má dokonce 11 obchodů. 😉 Berlín se také mimo jiné vyznačuje poměrně pestrou nabídkou malých butiků s originální autorskou módou, kde si určitě každý vybere - jen to chce trochu více času. 😉

Foto: Wanderlustcouple.cz

Pokud vás nákupy unavily, navštivte zámek Charlottenburg, který budete míjet při cestě zpět na okraji Berlína (otevírací doba 10:00-16:30 a vstupné je 10 EUR) a Eastside gallery, kterou naleznete na opačné straně města. Obě místa jsou od centra poměrně daleko a proto je lepší navštívit je autem. 😉

Berlín - Památky a zajímavá místa

V neděli ráno vyrazte přímo k nejvyšší budově v Berlíně - Berliner Fernsehturm.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Lístky si kupte v předstihu online, standartní lístek stojí 15,50 EUR případně fast track pass je za 19,50 EUR (nebudete muset čekat případnou frontu). Celá návštěva věže vám pak zabere maximálně hodinu, dole pod věží navštivte půjčovnu kol Fat Tire Bike - která má otevřeno i v neděli. Půjčovné kola pro jednu osobu činí 14 EUR/den. Výhodou této půjčovny je jednoznačně to, že se nemusíte nikde složitě registrovat, stahovat aplikaci apod. jako je tomu v případě ostatních poskytovatelů kol, která najdete rozesetá po celém městě, navíc i poloha půjčovny je velmi strategická. Vzhledem k tomu, jak je na tom Berlín s parkovacími místy, vám určitě doporučujeme auto nechat mimo centrum a vše si objet na kole - je to jednoznačně nejrychlejší způsob dopravy a také nejpohodlnější.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Od věže jeďte k Berlínskému domu, kde začíná muzejní ostrov. Cesta je velmi jednoduchá, neboť až k Braniborské bráně/Vítěznému sloupu jedete pořád rovně. Od Vítězného sloupu trochu odbočte směrem k zoologické zahradě a zpět to vezměte podél parku Tiergarten až k Památníku Holokaustu a Říšskému sněmu.

Foto: Wanderlustcouple.cz

Odsud to můžete vzít bud na sever směrem k Mauer Parku, kde se v neděli konají bleší trhy nebo to vzít na jih přes Potsdamer platz k muzeu Topography of Terror a Checkpoinu Charlie.

Po vrácení kol se ještě můžete, projít po Alexanderplatz a poté zamířit směrem k autu. 

Užijte si Berlín!

Foto: Unsplash.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější