Média o nás: studenti se znovu bouří proti zavedení školného!

Média o nás: studenti se znovu bouří proti zavedení školného!

Novinky o nás studentech v médiích! :-)

Spočítejte si, kolik utratíte

Více na www.studenta.cz/penize

Chystáte se na studia do Velké Británie? Pak jistě víte, že to není zrovna levná záležitost. Kalkulačka na stránkách britského deníku Daily Mail vám pomůže spočítat, kolik zaplatíte za školné, nájem, mobil, dopravu a spoustu dalších věcí, bez kterých se studenti neobejdou.

Studenti se zase bouří proti školnému

Více na www.studenta.cz/skolne

Studenti v Česku opět začínají sbírat podpisy proti zavedení školného na vysokých školách. Zástupci spolku SOS Student tvrdí, že je placené vzdělávání asociální. „Studium je i v současné době pro studenty z neprivilegovaných vrstev nákladnou záležitostí, i bez školného. Zavedení školného na veřejných vysokých školách by tak prohloubilo, i přes různé navrhované sociální polštáře, rozdíly v reálných možnostech mezi chudými a bohatými studenty,“ píší v oficiálním prohlášení.

Karlovka je stále mezi nejlepšími

Více na www.studenta.cz/uk

Nejlepší vysokou školou na světě je stále britská univerzita Cambridge. Mezi třemi stovkami top škol se umístila i Karlova univerzita – na 276. místě. Bodovaly hlavně školy ze Spojených států – mezi prvními třemi stovkami jich bylo sedmdesát.

Škola vyhodila studenta za malování po zdech

Více www.studenta.cz/jamu

Student Robert Kvapil zažaloval brněnskou JAMU za své vyloučení. Škola teď musí lépe vysvětlit, proč k tomuto kroku dospěla. Studenta režie vyloučili za to, že pomaloval zdi kolejí sprostými obrázky a hanlivými nápisy. Ten se však brání tím, že tak pouze upozorňoval na svůj nový film.

Zlaté studentské ručičky sestrojily robota

Více na www.studenta.cz/robot

Čeští studenti své šikovné ručičky ukazují čím dál častěji. Dvacetiletý Jaroslav Růžička ze Strakonic sestrojil unikátního robota z kočárku a starých stěračů, který se dá ovládat přes mobil. A k čemu slouží? Zatím k ničemu, ale má velký potenciál – po dalších úpravách může sloužit jako vysavač nebo sekačka.

Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější