Módní hlídka: PF UK v Praze. Jak se oblékají budoucí právníci?

Módní hlídka: PF UK v Praze. Jak se oblékají budoucí právníci?

Jak se vlastně oblékáme? Jaký styl oblečení v ulicích velkých měst převládá? Jaké jsou trendy? To vše vám prozradí naše pravidelná čtrnáctidenní módní hlídka Studenty! Vaše modely komentuje zkušená, ve světě módy protřelá KatOda! Jak jsou na tom studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, naši budoucí právníci?
Foto: Studenta

1. Kniha nečitelná nebo špatně napsaná?

Na lavici obžalovaných tentokrát sedí muž mladistvého vzhledu. Soudě podle výrazu obličeje něco skrývá, uvolněné neformální oblečení nám toho však mnoho nenapoví. Není to rozhodně předem prohraná kauza, ale pán by se příště mohl více snažit podtrhnout svůj šarm šviháčtějším ošacením. Případ pro nedostatek důkazů odložen…

Foto: Studenta

2. První liga

Naše modelka by díky své kráse zaručeně obhájila kohokoli i v saku s vycpávkami, a možná i s ponožkami v sandálech. I ona má totiž v rukávu již zmíněné eso - upřímné oko, které se hodí hlavně u rodinného práva. Nicméně jakmile z kabely vytáhne podpatky, stane se z ní dračice, kterou nezastaví ani ústavní soud!

Foto: Studenta

3. Ďáblův advokát

Suverénním vystupováním a klasickým oblečením dospělých s trochou elegance mladík porotu přesvědčí i o korektnosti prodeje dva roky prošlého mléka! Opovážlivce, který by se mu chtěl vzepřít, schová bleskovou rychlostí pod kabát. Proto nemám námitek. (Snad jen ty boty si mohl trochu vyleštit.)

Foto: Studenta

4. Nebezpečné kousky

Příjemná fešanda má potenciál! Kousky samy o sobě jsou nápadité, ale dohromady outfit kulhá. Neobyčejný elegantní svršek ve stylu Jackie O. byl zavražděn army kalhotami, které nedaly šanci ani vysokým fešným kozačkám. Je to škoda, ale pro dnešek perspektivní studentka vyvázne s podmínkou…

Foto: Studenta

5. Jako studánky

Béžový kabátek a šálička nechávají vyniknout jednu z nejdůležitějších zbraní advokáta, tzv. upřímné oko. Jediná relevantní námitka se týká kontrastu rozměrů džínsů a bot. Dále bych doporučila pořídit si objemnou výstřednější kabelku, díky níž budoucí hvězda soudnictví propojí přehled o zákonech s přehledem o módě.

KatOda

foto: Marie Bauerová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější