Módní ikona Liběna Rochová radila studentům s ovocnými modely

Módní ikona Liběna Rochová radila studentům s ovocnými modely

Druhý ročník návrhářské soutěže Hamé Sweet Fashion už má své finalisty. Svým talentem a nápaditostí okouzlili mladí studenti porotu a nyní je čeká spousta práce na návrzích, které musí dovést do konečné podoby. Všechny modely budou předvedeny na slavnostním finálovém galavečeru, kde se také dozvíme vítěze celé soutěže.

Z více jak 300 přihlášených modelů, které mají svým vzhledem, chutí či vůní připomínat ovoce, vybrala odborná porota deset nejoriginálnějších návrhářů. Právě tito finalisté středních a vysokých škol si nyní mohou na vlastní kůži vyzkoušet atmosféru příprav vlastní kolekce a srovnání s ostatními soutěžícími na celorepublikové úrovni. K tomu jim pomohlo i říjnové setkání v ateliéru Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde měli studenti možnost ukázat své ještě nezhotovené návrhy pro finálovou módní přehlídku předsedkyni poroty, Liběně Rochové. Tato přední česká oděvní designérka zkonzultovala všechny návrhy a vzorky látek s jednotlivými finalisty a poskytla jim cenné rady.

Foto: Studenta

Pro výbornou přehlídku je důležitá nápaditost, kreativita a nadsázka. Právě k tomu se snažila mladé talenty vybídnout Liběna Rochová. Zároveň však během konzultace nad skicami několikrát zdůraznila, že méně je někdy více. „U některých návrhů byla vidět velkorysá forma, přístup k oděvu, cítění, ale je potřeba to pak přetransformat i do oděvu,“ hodnotí jednotlivé kolekce Liběna Rochová. Právě převedení návrhu do finální podoby „bude těžké, protože studenti ještě nemají dostatečné zkušenosti,“ dodává designérka.

Foto: Studenta

Do finále druhého ročníku soutěže Hamé Sweet Fashion postoupily například finalistky a finalisté z Technické univerzity v Liberci, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Střední umělecko průmyslové školy z Uherského Hradiště nebo Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem. Všechny nyní čeká usilovná práce na svých dvou návrzích, které budou představeny během módní přehlídky ve stylových prostorách muzea Stará čistírna.  Přítomní se tak mohou těšit na sladce neřestné kolekce nazvané třeba Juicy Splash, Tropické ovoce nebo Twisted Lime.

Foto: Studenta

Do galavečeru, který se uskuteční 5. listopadu však soutěžící čeká ještě spoustu práce, od realizace samotných návrhů až po konečný styling. „Každý máme úplně něco jiného,“ reaguje soutěžící z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Petra Zákoucká na ostatní návrhy. Dodává, že „podle loňského ročníku, skici vypadají úplně jinak než hotový model,“ čili bude rozhodně na co se těšit. Celým večerem bude provázet sympatický moderátor a herec Roman Vojtek.

Foto: Studenta

„Myslím, že se loňský premiérový ročník Hamé Sweet Fashion velmi povedl. Podpořili jsme rozvoj mladých nadějných osobností a umožnili vznik některých opravdu zajímavých modelů. Také letos chceme co nejvíce povzbudit kreativitu mladých a už teď se těším na finálový galavečer a na ovocné kolekce, se kterými přijdou soutěžící,“ řekl generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Foto: Studenta

Kromě hlavní výhry 50 tisíc korun, kterou odborná porota odmění vítěze celé soutěže, obdrží speciální cenu i favorit, který přes Facebookovou aplikaci na profilu Sladká neřest získá od nejvíce hlasů od svých fanoušků.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější