On-line kurzy zdarma od Microsoftu: musíte vyzkoušet, pokud jste „ajťák“
poweredbyexperts

On-line kurzy zdarma od Microsoftu: musíte vyzkoušet, pokud jste „ajťák“

Studujete IT, ale chcete se vzdělávat a rozvíjet své dovednosti i mimo školu? Pak možná právě vám jsou určeny kurzy od Microsoft Virtual Academy, které běží od roku 2011, využívají je miliony studentů z celého světa a nabízí možnost výběru ze stovky kurzů. Studenti se mohou měřit s ostatními v rámci bodů, které za absolvování jednotlivých kurzů získávají. To vše bezplatně.

Microsoft Virtual Academy (MVA) nabízí bezplatná on-line školení pod vedením odborníků. Jeho cílem je pomoci vývojářům, zkušeným IT odborníkům a pokročilým studentům pomoci seznámit se s nejnovějšími technologiemi, rozvinout své schopnosti a podpořit svůj kariérní růst. Stačí se k tomu zaregistrovat na web, abyste získali přístup ke kurzům, které jsou k dispozici v 11 jazycích a jsou vhodné i pro začínající studenty.

„Kurzy jsou rozděleny do různých úrovní od úrovně 100, kdy se jedná o obecnější kurz a nejsou k jeho absolvování nutné předchozí znalosti, až po úroveň 400, která je určena pro pokročilé IT profesionály a vývojáře,“ říká Jan Sekerka, Audience Marketing Manager.

Foto: Studenta

Po úspěšném absolvování kurzu si navíc můžete stáhnout certifikát potvrzující jeho dokončení. „Kurzy ale slouží spíše jako příprava na zkoušky, které pak probíhají u nezávislých certifikačních center,“ tvrdí Jan Sekerka.

Motivace ze zahraničí

Hodnocení probíhá na základě absolvování jednotlivých kurzů, které mohou být zakončeny testem. Kurzy jsou hodnoceny podle náročnosti. Čeští studenti se tak mohou porovnávat nejen mezi sebou, ale i se zahraničními studenty. V dnešní době je zaregistrováno přes osm tisíc studentů z České republiky, celosvětově však kurzy využívá přes dva miliony „ajťáků“.

Jedním z Čechů, který kurzy již vyzkoušel, je i  Jan Hájek, který studuje Fakultu informačních technologií na VUT v Brně, jehož na MVA nasměroval kamarád z Microsoftu. Kurzy využívá jako přípravu na certifikaci Microsoft Certified Professional.

„V současné době se díky Microsoft Virtual Academy připravuji na certifikace Microsoft Office 365 a Microsoft Azure,“ říká Jan Hájek. „Dle mého názoru jsou MVA kurzy velmi kvalitní a jsou velkou součástí mé přípravy ke zkouškám MCP. Dále také oceňuji „živé eventy“, kde se dané téma rozebírá živě a mám možnost pokládat i případné dotazy.“

Foto: Studenta

Právě tyto eventy jsou další součástí kurzů, které MVA pro studenty připravuje. Ačkoliv se nejedná o akci, na které jste fyzicky, ale je vám zprostředkována elektronicky, i na ni je třeba se předem registrovat. Počet sledujících konferenci je totiž omezený. Semináře probíhají v angličtině. Vaše výuka je tedy propojena s profesionály, kteří přednášky vyučují.

Dalšími projekty MVA jsou webináře, screencasty a pozvánky na akce a školení. „V současné době spolupořádáme největší konferenci zaměřenou na technologie Microsoft v České republice MS FEST, která  proběhla  18.-19.10 v Brně a 29.-30.11 bude v Praze. Co se týče on-line událostí, tak veškerý přehled živě přednášených akcí je k dispozici na webu,“ říká Jan Sekerka.

Jan Sekerka se setkává převážně s kladnými reakcemi. „Na základě připomínek se však snažíme zlepšovat nejen kvalitu samotných kurzů, ale i celý web microsoftvirtualacademy.com tak, aby vyhledávání a absolvování kurzů bylo pro studenty co nejjednodušší. Stejně tak se snažíme připravovat nové lokalizované kurzy na základě podnětů od samotných studentů.“

Vyzkoušet kurzy si můžete už dnes. Stačí se registrovat. A když budete hodně aktivní a šikovní, třeba se dokonce objevíte na žebříčku nejlepších studentů. A to i pokud ve škole zrovna neexcelujete. Akademické výsledky s těmi on-line nemusí nutně souviset.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější