Módní soutěž Hamé Sweet Fashion ovládly zlínské jahody

Módní soutěž Hamé Sweet Fashion ovládly zlínské jahody

Porota soutěže Hamé Sweet Fashion vybrala ze „sladce neřestných“ oděvů konečného vítěze. Stala je jím kolekce Strawberries Juicer, kterou si pro finálový galavečer připravila dvaadvacetiletá Nikola Susová z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Inspiraci pro své ovocné modely našla v roztékajících se jahodách. Společnost Hamé tak dala již podruhé mladým návrhářům příležitost ukázat svou kreativitu a zažít atmosféru skutečných módních přehlídek.

Slavnostní večer, moderovaný známým hercem Romanem Vojtkem, se uskutečnil v industriálním prostředí Muzea Stará čistírna. Studenti vybíráni z České republiky i Slovenska navrhli a sami vyrobili devět finálových kolekcí, které se skládaly celkem z 18 modelů. Hříšné jablko, sladká meruňka nebo divoká limeta. Takové šaty mohli v této netradiční přehlídce, tematicky zaměřené na ovoce, hosté vidět.

Neokoukanými střihy a zajímavými materiály se totiž módní molo jen hemžilo a rozhodně nebylo jednoduché vybrat ty nejlepší. O to se postarala porota, v čele se oděvní designérkou Liběnou Rochovou. Body dále přidělovala ale i známá módní bloggerka a autorka webu modnipeklo.cz Adéla Bartlová, Česká Miss 2009 Iveta Vítová (Lutovská), šéfredaktorka časopisu Burda Dagmar Vaňková, loňská vítězka Hamé Sweet Fashion Mira Veselá a také dvojice mužů – generální ředitel JPServis Marek Cagášek a generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Nikola Susová
Nikola Susová Foto: Studenta

Pro výrobu svých dvou extravagantních modelů použila vítězka bavlnu, růžový latex a tyl. „Jsem strašně ráda, že jsem vyhrála. Možná jsem porotu zaujala i tím, že jsem vytvořila pánské modely a že i svou barevností působily vcelku netradičně. Inspirovala jsem se roztékajícími se jahodami v různých podobách – čerstvými i mraženými. Tyto tekuté struktury tvoří paralelu s tekoucí krví. Modely mají představovat s nadsázkou „jahodového upíra“. Ve své tvorbě totiž ráda spojuji temné s komickým či ironickým,“ vysvětlila myšlenku své kolekce Nikola Susová.

Jako hlavní výhru letošního ročníku si Nikola odnesla 50 000 Kč. „Soutěž je pro mě určitě výborná zkušenost. Výhru investuji do další tvorby, jak do školních prací, tak do vlastního projektu, který chci rozjet,“ prozradila.

Gabriela Samková
Gabriela Samková Foto: Studenta

„Vítězka bere oděv s nadsázkou, móda je totiž hra, nebojí se ani větších oděvních forem. Líbilo se mi, jak to uchopila. Pro studenty je nesmírně užitečné, když mohou své návrhy a modely konfrontovat s konkurencí. Tato soutěž je velmi dobrý počin, je dobře, že ji Hamé vyhlásilo,“ okomentovala soutěž Liběna Rochová.

Druhé místo obsadila Michaela Mathonová ze Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, která porotu okouzlila svou „malinovo-borůvkovou“ kolekcí Juicy Splash. Třetí místo patří studentce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem, Petře Zákoucké, která svou kolekci Struktury zpodobnila do geometrických tvarů, jež připomínají ovoce.

Kromě této trojice vybrané odbornou porotou, byla během večera udělena ještě cena facebookového profilu Sladká neřest, pro kterou mohli hlasovat samotní fanoušci. Toto speciální ocenění si odnesla osmnáctiletá Gabriela Samková za kolekci Sladká a svěží.

„Tato soutěž představuje propojení mladých, módy, ovoce, k čemuž my jako český producent džemů a dalších ovocných výrobků máme hodně blízko. Věřím, že dnešní večer si všichni finalisté a mladí návrháři užili a že si z něj odnesou nejen samotné výhry, ale především zkušenost a že to bude slušný start do jejich kariéry,“ popřál Martin Štrupl.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější