Nabruste si jazyky před vysokou v zahraničí

Nabruste si jazyky před vysokou v zahraničí

Se školní angličtinou nebo němčinou si na vysoké v cizině moc nevystačíme. Jednou z možností je ještě před Erasmem vycestovat na jazykový kurz – nejen že se připravíte na mluvení v hodinách a čtení textů v cizím jazyce, ale zkusíte si i život v cizí zemi „nanečisto“. Vše, co jste chtěli vědět o jazykových kurzech v zahraničí, teď máte ve Studentě pěkně pohromadě.

Na jak dlouho se dá vycestovat?

Jazykové kurzy v zahraničí lze absolvovat v délce od jednoho týdne až po celoroční kurz. Standardní a nejčastější doba studia se pohybuje mezi 2 a 4 týdny.

Jsem vysokoškolák a rád bych se setkal se stejně starými lidmi, kam mám jet?

Skupiny jsou většinou velmi různorodé a v průběhu roku se v kurzu setkáte s mixem studentů ve věku od 16 do 50, někdy i 60 let. Pravděpodobnost, že budou ve skupině studenti vašeho věku, se zvyšuje v létě.

Foto: Studenta

Je vhodné spojit jazykový kurz třeba s dovolenou u moře?

Tato kombinace je velmi častá a oblíbená. Umožňuje spojit příjemné s užitečným a sami uvidíte, že učit se slovíčka nebo dělat domácí úlohu na pláži nebo na lavičce u Seiny vám půjde mnohem lépe než tady v tramvaji. Pokud máte v plánu spojit kurz s dovolenou, doporučuje se vybrat kurz o délce kolem 20 lekcí týdně, abyste měli odpoledne volno.

Co všechno bývá v ceně pobytu – zajistí mi agentura i ubytování, stravu a dopravu?

Agentura Channel Crossings zajišťuje kompletní servis – v ceně pobytu máte výuku v požadovaném rozsahu, ubytování, dopravu, příp. pojištění. Doporučujeme využít možnosti ubytování v hostitelských rodinách, které vytvářejí příjemnou atmosféru a dobré zázemí ke studiu.

Naučím se za dva týdny dostatečně?

Počítejte s tím, že za 2 týdny v zahraničí se naučíte v podstatě to, co byste stihli za půl roku běžného semestrálního kurzu tady v ČR. Jako otestování života „nanečisto“ v zahraničí to bude rozhodně stačit, na rozmluvení a zbavení se ostychu v jazyce také.

Foto: Studenta

Nebudu ve škole jen s komunitou Čechů nebo Slováků?

Všechny školy, se kterými Channel Crossings spolupracuje, jsou pečlivě vybírány tak, aby počet Čechů a Slováků byl minimální. Nemusíte se tedy bát, že budete v komunitě, která vám neumožní mluvit jinak než česky.

Jaké typy kurzů existují – dá se vybrat i nějaký zaměřený na konkrétní obor?

Můžete si vybírat z kurzů všeobecného jazyka, kurzů s různým odborným zaměřením (právo, obchod, marketing, IT, HR…) nebo přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky. Všechny tyto kurzy mohou probíhat ve skupince, individuálně nebo jako kombinace obojího. „Ve skupince je vždy maximálně šest studentů, takže lektor má dost prostoru věnovat se každému individuálně,“ řekla o kurzu Ivana Štěpánková z RWE, která studovala obchodní angličtinu ve Worchesteru.

Kolik mě takový kurz bude stát?

Kurzy všeobecného jazyka se dají orientačně pořídit za cenu cca 10 000 korun za týden. Tato cena zahrnuje ubytování a výuku. Kurzy odborně zaměřené jsou finančně o něco náročnější.

Channel Crossings

Jazyková agentura Channel Crossings poskytuje vedle kurzů v zahraničí i výuku pro veřejnost, mezinárodní jazykové zkoušky (City and Guilds, TOEIC, WiDaF nebo TFI) a překlady a tlumočení. Pokud uvedete heslo „STUDENTA“, můžete na mezinárodní zkoušky a překlady získat 15% slevu! Při vyřizování formalit pro Erasmus nebo naopak po návratu ze zahraničí se vám určitě může hodit. Více na www.chc.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější