Návštěvy ve firmách: kde jsme byli minulý měsíc?

Návštěvy ve firmách: kde jsme byli minulý měsíc?

Kariérní portál UNIjobs.cz vás vezme na návštěvy nebo assessment centra nanečisto do nejvýznamnějších firem v Česku. Podívejte se, kde jsme byli v březnu a v dubnu, a hlaste se na další exkurze na www.unijobs.cz/navstevy.

Jste rozený vůdce, nebo analytik? Assessment centrum to odhalí

Při vybírání nových zaměstnanců české firmy stále častěji sahají po assessment centru, což je metoda testování osobnosti a potenciálu kandidátů při skupinových úkolech. Trvá zpravidla několik hodin a personalisté při něm snadno zjistí, zda se daný uchazeč do firemního prostředí hodí. Ve společnosti TESCO Stores jsme si vyzkoušeli assessment centrum nanečisto, zahráli jsme si na kandidáty i na personalisty. A leccos jsme si při tom uvědomili. Všimli jste si například někdy, jak se aktivita ve skupině přirozeně koncentruje kolem vůdčí osobnosti? Snažit se jí být ovšem není vždy výhrou, ne na každou pozici je totiž taková osoba přijímána. Někdy je potřeba analytik, jindy kreativec. Při pohovoru se uchazeč může přetvařovat, assessment centrum trvá někdy i celý den právě proto, aby tuhle přetvářku odhalilo. A jen velmi zřídka se mu to nepodaří. Zaručeně proto platí jediný fígl: buď sám sebou!

Tesco Assessment Centrum
Tesco Assessment Centrum Foto: Studenta

V Capgemini nešetřili úsměvy

Koncem dubna jsme se podívali do francouzské konzultantské společnosti Capgemini. Od začátku na nás dýchala velmi přátelská atmosféra, HR manažerka Alice Růžičková rozdávala úsměvy a i přivítání generálního ředitele Zdeňka Přibyla se neslo spíše ve vtipu než v nějaké zbytečné strojenosti. Vyzkoušeli jsme si i týmovou práci – stavbu mostu dle zadaných parametrů. Capgemini se zabývá především IT poradenstvím, s jejími projekty a inovacemi se ale setkáváme dnes a denně například v internetovém bankovnictví. Zuzana Kajňáková, která má ve společnosti na starosti nábor nových zaměstnanců, nám představila pracovní pozice a také celý proces náborů. Většina z nás po skončení exkurze ještě dlouho debatovala se všemi zástupci společnosti o možnostech úvazků pro studenty. Strašně se nám tam totiž líbilo!

Capgemini
Capgemini Foto: Studenta

Coca-Cola HBC nám ukázala i výrobu

Klubající se sluníčko na konci března vykouzlilo úsměv na tváři nám všem a celý tříhodinový program v Coca-Cola HBC se nesl ve skvělé náladě. Usměvavé byly i Iveta Kalhotková, senior HR konzultant, a Tereza Rakoušová, Talent Management Specialist, které nás celým programem prováděly. Po zajímavém představení společnosti došlo na dotazy studentů a následně i na aktivní týmovou práci, úkolem bylo sestavit ideální trainee program. Naše představy se nakonec ani tak nelišily od toho skutečného programu, který Coca-Cola HBC studentům nabízí. Nejzábavnější částí však byla prohlídka výrobního závodu. Převlečeni do slušivých ochranných plášťů a čepic jsme měli možnost vidět celý proces výroby, od plastové lahve po distribuci nápojů do prodejních míst. Exkurze pro nás byla velmi přínosná a mnozí z nás hned vytáhli své CV a zajímali se o práci pro tuto slavnou společnost.

Coca-Cola
Coca-Cola Foto: Studenta

TPA Horwath: je libo saunu?

Začínáte jako asistent, a když jste úspěšní, končíte jako partner. Tak vypadá kariérní růst ve společnosti TPA Horwath, kde nás vřele přivítala personalistka Zuzana Pospíšilová. Firma se zabývá poradenskou činností v oblasti daní a auditu a na českém trhu působí od roku 1993. Studenti ekonomie či práva, kteří se v problematice daní a účetnictví vyznají a jsou schopni to dokázat i v testu v rámci přijímacího řízení, jsou tu zejména vítáni. Ani o jejich vzdělávání po nástupu do práce není nouze, TPA Horwath totiž pro své zaměstnance pořádá pravidelné celodenní semináře každý měsíc v roce, což celkově činí 80–140 hodin čistého času věnovaného workshopům, školením a kurzům. Kromě toho, jak Pospíšilová dodala, zaměstnanci využívají také různé benefity, včetně třídenního vánočního volna nebo sauny přímo na pracovišti.

TPA Horwath
TPA Horwath Foto: Studenta

Text: Markéta Paráčková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější