UNIjobs.cz – revoluce mezi kariérními portály

UNIjobs.cz – revoluce mezi kariérními portály

Je  vůbec k něčemu, abych studoval vysokou školu? Často si tuto otázku pokládají jak maturanti, tak vysokoškoláci. Nemůžeme se ale divit, když více než 70 % absolventů českých vysokých škol nepracuje v oboru, který vystudovali. Téměř 65 % vysokoškoláků je nuceno si po státnicích najít podřadnou práci nebo brigádu. Jen 5 % čerstvě titulovaných, mladých lidí okamžitě začne pracovat ve svém oboru. Tato statistika je opravdu znepokojující, ale zdá se, že vysokoškolákům začíná svítat na lepší zítřky. Pomoci se snaží nový kariérní portál UNIjobs.cz.

V Evropě, a to nejen v té západní, je naprostým standardem zaměstnávat, učit a pomáhat vysokoškolákům s jejich osobním i pracovním rozvojem. Ve většině zemí Evropy existují portály, které nabízí pomoc studentům a absolventům, nabízí jim možnost sebevzdělávání nebo nabídku seriózní a kvalifikované práce ve velkých firmách. V České republice podobný projekt vznikl letos v březnu. Na trh mezi kariérní portály vstoupil server UNIjobs.cz, který se orientuje jen na pomoc studentům a absolventům při budování kariéry a získávání potřebné praxe pro jejich pracovní rozvoj. Hlavní myšlenkou je pomoci se startem kariéry, nikoliv nabízet krátkodobý přivýdělek v podobě brigád.

Portál UNIjobs.cz je velice jednoduchý na užívání. Na začátku projde uživatel snadnou registrací, kterou může ještě více usnadnit propojením svého účtu s Facebookem nebo Linked In. Portál je rozdělen do tří základních sekcí.

Foto: Studenta

Aktivní vyhledávání

První sekce je aktivní vyhledávání pracovních příležitostí přímo uživatelem serveru. Významné firmy z celé České republiky vypisují na portál nabídky svých volných pracovních pozic a hledají mladé lidi, kteří vědí, co od své pracovní budoucnosti očekávají.

Vyhledávání těchto pracovních pozic je na základě zvolených kritérií (místo, obor, profese apod.), které si uživatel navolí a uloží podle jeho potřeb. Registrovaný uživatel má možnost si nechat vyhledávat nabídky šité jemu na míru pomocí kariérního detektiva, který ho bude obratem informovat vždy, jakmile se na portále objeví nová pracovní příležitost.

Pasivní vyhledávání

Druhou sekcí je pasivní vyhledávání. Uživatel jen vyplní své CV a o nic se nemusí starat, to je největší výhoda, pokud uživatel nemá na aktivní vyhledávání čas, nebo nechce začít pracovat ihned, ale zároveň si nechce nechat ujít dobrou pracovní příležitost. Registrované společnosti sami vyhledávají vhodného kandidáta pro své volné pracovní pozice. Na základě správně a pravdivě vyplněného životopisu je registrovaným firmám umožněno najít nové zaměstnance dle jejich specializace, zkušeností nebo třeba místa pobytu.

Kariérní poradenství

Poslední částí portálu UNIjobs.cz je kariérní poradenství. Tato stránka odkazuje na praktické rady ohledně budování kariéry. Je zde několik užitečných článků plných rad a tipů z několika oblastí kariérního růstu. Funguje také jako diskusní fórum, kde se může kdokoliv podělit o své pracovní zkušenosti nebo se zeptat odborníků z praxe.

Současný stav projektu

Revoluční portál UNIjobs.cz je již funkční a je zpřístupněn studentům. „V současné době se soustředíme na doplnění databáze pracovních nabídek a na vývoj kariérního poradenství, protože to je to, co od nás studenti očekávají.“ řekl o současném stavu portálu ředitel projektu Tomáš Rašner. Během prvních pár týdnů je na UNIjobs.cz přes 150 nabídek TOP firem a tento počet stále roste.

A co ty? Už si začal s budováním kariéry?

Ondra Kalvach

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější