mladí, mobil
poweredbyexperts

Bankovnictví budoucnosti: Výběry z auta, ověřování obličejem a jiné vychytávky

„Mrknu a vidím“ známe, ale co třeba „Mrknu a ověřím platbu“? To už je trochu jiná káva. Ověřovat odchozí platbu ve svém internetovém bankovnictví jen tím, že se podíváte do mobilu, už přitom není hudbou budoucnosti, ale naopak realitou všedního dne. Je to dokonce jednodušší než pořídit selfie! Tak schválně – o jakých dalších high-tech vychytávkách, které se dnes už běžně vyskytují, zatím nevíte.

Jaké jsou aplikace, které vám ulehčí život

Super easy ověřování

Dosud jste platby museli ověřovat tím, že jste si nechali vygenerovat a poslat kód, ten zadali a teprve pak se jelo. Teď už vás to ale brzdit nemusí. Stejně jako odemykáte otiskem prstu telefon, tak už dnes můžete ověřit i platbu. Prostě "tapnete" a hotovo. Díky technologii Face ID navíc třeba v Mobilní bance od Komerční banky můžete platbu ověřit i tím, že se prostě jen podíváte do mobilu, appka si vás naskenuje a vaše peníze se vydají na cestu.

finance, placení
poweredbyexperts
Mobilem, hodinkami nebo čipem v ruce. Jak se bude platit v budoucnu?
3. 5. 2018
2 minuty o financích

Mobil à la karta

Občas se stane, že vyběhnete na zdravotní poklus kolem řeky a peněženku necháte doma. Většinou. Pak na vás z výlohy sámošky vykoukne vychlazená cola, vy jste žízniví a bez peněz. Naštěstí u sebe ale máte mobil - protože to by bohdá nebylo, abyste neměli - a ten může díky appce Google Pay naprosto pohodlně posloužit jako plnohodnotná karta. Mobilní platby jsou zkrátka jednoduché - kdekoli mají bezkontaktní terminál, prostě přiložíte, stejně jako byste přikládali kartu, a máte limču nakoupenou a žízeň zahnanou.

Drive-thru bankomat

Znáte to hlavně z rychlých občerstvení - přijedete k okénku, objednáte si a zase frčíte pryč. Mohlo by se ale zdát, že k výběru peněz to moc nesedí. A to je právě ta chyba, tzv. drive-thru bankomat totiž už existuje a vybírat nebo vkládat hotovost tam můžete přímo z auta tak, jako kdybyste si objednávali velké meníčko a hranolky navíc. Stojí v Argentinské ulici v Praze u Benziny nebo taky v Hradci Králové.

Studentský účet je základ

Bez pořádného základu nejsou ani vychytávky, začít tak musíte solidním běžným účtem na míru. Přímo pro studenty středních a vysokých škol nabízí Komerční banka bezplatné vedení studentského účtu G2, který stojí za to mít, protože:

  • neplatíte za jeho vedení
  • neplatíte za výběry hotovosti z bankomatů KB
  • využíváte nadupané internetové bankovnictví
  • můžete si navrhnout vlastní design debetní karty
  • můžete zažádat o přečerpání účtu do 5000 Kč bez úroků a poplatků
  • při předložení platného průkazu ISIC vydaného v ČR při založení účtu dostanete bonus 350 Kč

Safety first

Platby přes internet mohou být nebezpečné. On-line přitom nakupujeme čím dál častěji a vyhnout se tomu ani moc nejde. Jak to ale dělat chytře? Třeba tak, že si na své kartě v on-line bankovnictví vypnete možnost internetové platby. Když ji budete chtít použít, jednoduše je na dva kliky povolíte, použijete a stejným postupem zase vypnete. Rychle, jednoduše a bezpečně.

Peníze obratem

Znáte to zaklínadlo, že banky mají na převody peněz tři dny? V době moderních technologií, kdy jsme zvyklí na to, že je všechno hned, nás to občas docela zdržuje. Naštěstí si to ale uvědomují i banky samotné. Komerčka tak třeba zavedla pravidlo, že veškeré platby, které od vás v pracovní den odejdou do pravého poledne, budou u adresáta ještě ten samý den. A nestojí to ani korunu navíc.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější