Brýle a sport. Jde to dohromady?
poweredbyexperts

Brýle a sport. Jde to dohromady?

Jaro už hlásí svůj nástup a s ním přichází chuť opustit čtyři stěny fitness centra a vyrazit si zasportovat ven. Kvetoucí příroda láká kromě sportovců také výletníky. Brýle můžou být při pochodech dost nepraktické, o fyzických aktivitách nemluvě. Od sluníčka vás sice zatemňovací sklíčka v dioptrických brýlích ochrání, ale neustálé „odtemňování“ po minutí každého stromu vás začne za chvílí otravovat. Nejlepší variantou je sáhnout po kontaktních čočkách. 

Mnozí jsou na brýle tak zvyklí, že hledají v čočkách jen samá negativa. Bojí se, že je budou pálit oči nebo že si je při nandávání poraní. Kontaktních čoček už je ale na trhu nepřeberné množství, stačí zajít do optiky nebo k očnímu lékaři, kde vám doporučí ty pravé na míru. Nebojte se, že si do oka při manipulaci s čočkou dloubnete nebo se jinak poraníte. Optometrista vám kromě změření všech parametrů ukáže, jak s čočkami zacházet a jak je co nejsnadněji aplikovat.

Teď už mohou čočky nosit i lidé s astigmatismem, nedoporučují se pouze, pokud trpíte alergiemi projevujícími se svěděním, slzením či pálením očí, nebo obecně těm, kteří trpí na časté záněty oka. Problém mohou mít i ti, kteří se často pohybují v silně klimatizovaném, prašném nebo zakouřeném prostředí. Ale ani jedno z toho nám venku v přírodě nehrozí.

Klidně měsíc v kuse

Pokud jste typ člověka, který by chtěl nosit čočky kontinuálně, ale víte, že budete zapomínat si je každý večer vyndat, je tu řešení i pro vás (a pro autorku tohoto článku). Nejmodernější silikon-hydrogelové kontaktní čočky jsou uzpůsobeny tak, že je můžete nosit nepřerušeně 30 dní a 29 nocí. Jsou natolik prodyšné a měkké, že to oko bez problémů snese.

Foto: Studenta

Nemusíte je sundávat jako brýle při žádném sportu, vezměte si je bez obav i do bazénu. Jen je potom vhodné čočky na pár hodin naložit do roztoku, aby se případně očistily od chloru.

Dobře vidět, stylově vypadat

S čočkami můžete nosit sluneční brýle vždy podle posledních trendů. Měli byste se v nich dobře cítit a také vám musí přesně padnout. Poznáte to tak, že vás netlačí na spáncích, dobře sedí na nose a vaše řasy se nedotýkají sklíček. Spodní obruba by neměla sedět na tvářích. Sluneční brýle podporují vaši osobnost, musíte vybrat takové, které sluší vám, a ne ty, které se vám líbily na někom jiném.

Obroučky vybírejte vždy podle tvaru svého obličeje. Majitelé oválných tváří mají ve výběru volnost, sluší jim totiž téměř vše. K úzkému obličeji vybírejte spíše méně robustní brýle, které budou vždy korespondovat s šířkou hlavy. Pokud máte kulatou tvář, sáhněte po oválných nebo rovných obroučkách. Sedět vám budou i protáhlé „kočičí“ brýle. K hranatějším obličejům nejlépe padnou atypické brýle nebo ty s velmi úzkými obroučkami.

Když půjdete vybírat sluneční brýle, doporučujeme vzít s sebou někoho, kdo vás dobře zná, aby vám poradil. S výběrem vám rád pomůže i personál optiky.

Studenta tip: zapoj se to věrnostního programu a získej slevu

GrandOptical je součástí mezinárodní sítě GrandVision, která patří v oblasti oční optiky a péče o zrak k největším na světě. Najdete tu jak kvalitní dioptrické a sluneční brýle, tak i kontaktní čočky. Ve všech prodejnách GrandOptical si můžete také zdarma nechat změřit zrak. Díky registraci do věrnostního programu získáte 30% slevu na kompletní brýle a 15% slevu na sluneční brýle a kontaktní čočky. Věrnostní kartu si můžete zařídit na jakékoliv prodejně.

Pobočky v univerzitních městech:

Praha (28. října, Arkády, OC Chodov, Flóra, Nový Smíchov atd.)

Brno (Campus Square, Královo pole, Futurum, Olympia)

České Budějovice (Mercury, OC Géčko)

Plzeň (Borská pole, Olympia)

Olomouc (Galerie Šantovka, Haná, Olomouc City)

Hradec Králové (Futurum)

Liberec (Forum Liberec, OC Nisa)

Text: Jekatěrina Tkačenko

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější