Hoď stan do vzduchu a kempuj
poweredbyexperts

Hoď stan do vzduchu a kempuj

Sezona hudebních festivalů už bubnuje na dveře, vodáci oprašují vybavení a plánují trasu letošního dobrodružství a kempy se pomalu chystají na další perné léto. Se všemi uvedenými aktivitami je spojená jedna věc – stanování. Pokud si libuješ v přespávání ve skromných příbytcích, ale nadšení Bořka stavitele při jejich skládání nesdílíš, vsaď na samorozkládací stany.

Výrobci se nám snaží všemožnými vychytávkami zjednodušit život, ušetřit čas a eliminovat trápení a starost. Jinak tomu není ani u tvůrců stanů. Samorozkládací typ se hřeje v poslední době na výsluní. Vše, co pro jeho sestavení musíš udělat, je vyhodit jej do vzduchu. Může to znít komicky, ale věř, že tenhle trik, kdy z rukou vypustíš složenou placku a za pár vteřin se před tebe snese stan v celé své kráse, ti bude závidět leckterý přihlížející, který už deset minut pečlivě zasouvá nosné tyče do pláště svého budoucího příbytku.

Logika půl práce

Celá konstrukce je jednodílná. Doplňujícími součástkami jsou pouze kolíky, jimiž je možné, pokud to situace vyžaduje, stan upevnit k zemi. I bez toho je ale přístřeší stabilní. Ani samotné skládání stanu do původní podoby nezabere věčnost, do minuty to s přehledem zvládneš. A při čekání na své kamarády před odjezdem z kempu stihneš ještě hrnek ranní kávy. Stačí trocha šikovnosti. Stan musí být složen přesně podle postupu od výrobce, a tak spíše než fyzickou sílu zde uplatníš logické myšlení. Nebo se podívej na video:

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Kam s ním?

Před koupí si však pečlivě rozmysli, jak budeš svůj rychlopříbytek přepravovat. Ve složené verzi má podobu úzkého kola o průměru přes 70 cm. To není zrovna tvar a velikost stanu, který si jednoduše připneš k batohu a vyrazíš. Pro cestování autem ideální, pro náročnější turistické trasy už méně. Pokud přece jen plánuješ nějaký výšlap s tímto stanem na zádech, jeho nízká váha tě určitě potěší. Stany pro dvě osoby mohou vážit pouhých 1,5 kg.

Vybírej ze správných regálů

Samozřejmostí by měl být i kvalitní materiál, ze kterého je stan vyroben. Nepromokavý, se schopností dobré ventilace a v neposlední řadě také prodyšný. Nutno podotknout, že právě kvalitu bychom měli jako zákazníci hledat ve specializovaných obchodem s outdoorem. Hypermarkety, které lákají na extra jedinečné super slevy, jsou více než atraktivní, ale ruku na srdce. Vybírat si stan, jenž má své místo v regálu mezi přípravky na nádobí a konzervami pro psy, není zrovna nejmoudřejší. Tento typ sekundového přístřešku má téměř nulový počet švů a to minimální zbylé procento bývá zpravidla podlepené. Stan se tak dostává na vyšší level a zvládne i větší průtrž mračen.

Cena potěší. Kvalitní přístřešek lze sehnat za příznivou částku, která začíná přibližně na tisícovce. Variací a typů těchto bleskově složených stanů je na internetu i v kamenných obchodech spousta, nejčastěji pro dva až tři spáče. Na své si přijde opravdu každý. Dámy jsou ušetřeny zrádného a často beznadějného sestavování a pánové mohou získaného času využít k menšímu osvěžení zlatavým mokem.

3 důvody, proč zvolit pop-up stan

1) Protože je lehký a postavený lusknutím prstu.

2) Protože při jeho skládání probudíš leckterý mozkový závit.

3) Protože i když může zprvu působit nedůvěřivým dojmem, díky kvalitnímu a propracovanému konstrukčnímu systému tě nenechá na holičkách ani za více než nepříznivého počasí.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější