Open air na ostrově, kde neprošvihneš ani hokej

Open air na ostrově, kde neprošvihneš ani hokej

Kdo by si byl někdy pomyslel, že Den Evropy nebo jedenácté výročí vstupu České republiky do Evropské unie může být něčím zajímavé. Za pár minut, kdy si přečtete tento článek, ale možná bude 7. květen aspirovat na den, na který jen tak nezapomenete. K této příležitosti totiž pražský Střelecký ostrov rozezní open air festival – na hlavním pódiu vystoupí třeba legendární J.A.R., ještě předtím si navíc v přímém přenosu zafandíte v hokejovém utkání Česko:Francie. 

Oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie a Dne Evropy (který je 9. května) se ponesou v duchu multižánrového festivalu pod širým nebem. Prostor Střeleckého ostrova se promění ve festivalový areál - open air akci s oficiálním názvem 11LET.EU. Začíná se ve 13:00, atraktivní program nás čeká na dvou pódiích. Hned po (snad) úspěšném odehrání mistrovské hokejové bitvy se hudební fanoušci mohou těšit na koncert skupin J.A.R., Kieslowski a Carnival Youth.

Foto: Studenta

Asi nejvýraznějším jménem v hudebním programu je hned první zmíněná česká funková formace J.A.R. Legendární skupina, která na hudební scéně působí již 26 let, si za dobu svého působení získala srdce mnoha fanoušků a právem patří mezi tuzemskou hudební špičku. Dalším vystupujícím bude duo Kieslowski – hudební projekt, který příjemnou formou zpestřuje a občerstvuje stojaté vody české populární hudby. Třetím hostem budou lotyšští indie rockeři Carnival Youth.

Nebude chybět ani vzdělávací složka. Na malé stage budete moci diskutovat o evropských hodnotách a rozvojové spolupráci. U informačních stánků pak získat informace o členství České republiky v Evropské unii a ověřit své znalosti ve vědomostních soutěžích. Velvyslanectví a kulturní instituty členských států EU ve stáncích představí život svých obyvatel, jejich kulturu a – a teď to nejlákavější -  kulinářské speciality své země. Takže i milovníci jídla si zde přijdou na své.

Foto: Studenta

„Festival nenabízí jen způsob, jak příjemně strávit jarní odpoledne na krásném místě ve středu Prahy, ale nabízí i jedinečnou příležitost ochutnat Evropu. Můžete ho jen projít, ale klidně se můžete zdržet a zaposlouchat se do muziky, nebo diskutovat o tom, co nás v Evropě již jedenáct let spojuje,“ dodává k obsahu festivalu vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Jan Michal.

Foto: Studenta

Festival 11let.eu

KDY: 7. května, 13:00-22:00

KDE: Střelecký ostrov v Praze

Vstup je zdarma, ale kapacita je omezená na 2000 lidí.

Festival 11LET.EU pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR, Evropský parlament – Informační kancelář v ČR a Úřad vlády ČR. Kompletní informace o festivalové oslavě výročí vstupu České republiky do Evropské unie najdete na www.11let.eu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější