Festival Pohoda

Co rozhodně (ne)dělat na letním festivalu

Sezona festivalů je tady! Je jedno, na který se vydáte, pár věcí patří neodmyslitelně ke všem: těžká pohoda, dobrá parta lidí, dobrá muzika a nonstop pařby. Máme pro vás pár tipů, na jaké festivaly letos vyrazit, jak si je co nejvíc užít, a taky jsme vybrali pár šťavnatých příběhů.

Každý má svoje tipy, jak si užít/přežít festival. Tady máte ty, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Doporučujeme vytrhnout, vzít si s sebou na festival a čerpat rady. Stránku si lze přilepit na stan. Nebo ji v případu nouze využít i jinak, ony ty toaletní papíry na toi toikách taky nejsou nekonečné! Což byl v podstatě tip č. 1.

2) Teplé oblečení s sebou

Samozřejmě nejlépe v případě, že s sebou na fesťák berete auto. Pak si můžete vzít spoustu náhradních věcí, mimo jiné i teplé oblečení. Možná si teď klepete na čelo, protože na Votvíráku bývá pravidelně hic k padnutí a areál se přes poledne pravidelně vyprázdní, protože všichni míří k vodě. Na druhou stranu mám ale dosud v živé paměti, jak se vedro během několika minut změnilo v déšť, kroupy, posléze bouřku a orkán. Dvě hodiny jsem v šortkách stála a držela stan, aby neuletěl. Výsledek? Angína. Kéž bych tehdy s sebou měla tlusté pletené ponožky od babičky!

festivaly
life
Neseďte doma a vyrazte na letní fesťáky! Přehled akcí, na kterých nemůžete chybět
18. 6. 2018
4 minuty festivalových tipů

3) Snídaně? Nezbytná!

Pořádně se ráno najíst je jedna z věcí, která vám v průběhu dne může zachránit život. Nejen že toho více vydržíte, ale kombinace sluníčka a alkoholu může u někoho způsobit i kolaps. Je proto důležité doplňovat nejen tekutiny (vodu, ne vodku!), ale i potravu. Pokud jste na snídani zapomněli, jiní myslí za vás. Spousta festivalů má totiž ráno připravené stánky s občerstvením, často i u stanových městeček, kde se prodává čerstvé pečivo a kafe.

4) Dát si kari první den

Kari zařídí, že se vám pročistí trávicí systém. Čelit toi toikám s vykonáním velké potřeby tak budete hned první den, kdy se to na nich ještě tak nějak dá snést. Ostatní dny budete mít pokoj.

festivaly
life
Příručka pro fajnovky: Jak zvládnout letní festival v čistotě a ve zdraví
29. 6. 2018

5) Nesurfujte v bahně

Jasně, je to hrozná sranda, a kde jinde se klouzat v bahně než na festivalech? Taky se pravděpodobně dostanete do médií. Ale ty následky jsou horší. Bahno všude. Navíc ho na sobě budete mít po zbytek festivalu, protože smýt se to jen tak nedá. Fuj.

6) Nepanikařte

Pokud ztratíte přátele v davu tisíců lidí, nepanikařte. Festivaly mají být zábava, člověk si je má užít, a ne půl večera hledat ostatní. Pravděpodobnost, že se na větších festivalech náhodou potkáte v davu, je navíc nízká. Užijte si radši večer, udělejte si třeba nové přátele a pozvěte je na panáka. Nakonec všechno dobře dopadne a s kamarády se sejdete. Uvidíte!

7) Užijte si to!

Příběhy z festivalů jsou jedním z důvodů, proč na ně lidé jezdí. Aby vytvářeli historii, na kterou budou s láskou vzpomínat. Nemá smysl festival prosedět u stanu, být otrávený nebo se hádat. Užijte si to!

Text: Michaela Bůnová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější