Dimension Data - intro foto
poweredbyexperts

Jaký je kariérní tahoun dneška? Příjemné pracovní prostředí

Je to takový malý a nenápadný aspekt, který má ale velký vliv na to, jestli někam budeme chtít jít pracovat a jestli tam také pracovat vydržíme – příjemné pracovní prostředí. Může se to zdát jako banalita, v globálních kariérních průzkumech (i v naší letošní on-line anketě) se ovšem právě příjemné pracovní prostředí umísťuje na těch nejvyšších příčkách. Proč?

Že nikdo nechce pracovat v kobce (nejste-li archeolog), je asi jasné každému. V minulosti ale zaměstnancům bylo víceméně jedno, jestli mají kancelář, nebo sedí v open space, jestli na zdi nad nimi visí obrázek, nebo ne, jestli je kolem nějaká zeleň, nebo jenom plastové karafiáty ještě někdy z minulého režimu. Dnes je situace úplně jiná. Lidé chtějí pracovat v příjemném prostředí, které je bude motivovat k vyšším výkonům a k většímu pohodlí a zaměstnavatelé na to slyší, inovace pracovního prostoru proto v poslední době řeší spousta společností.

Foto: archiv Dimension Data

"Káva a čaj zdarma je dnes už absolutní standard, zaměstnanci hledají daleko víc. Při vybavování nových prostor proto měli třeba ti naši možnost výběru některého vybavení a i nyní jsou jejich názory a připomínky stále vítány," říká Kateřina Chalupová z HR oddělení společnosti Dimension Data, která se nedávno přestěhovala do nových prostor na pražském Pankráci, které vypiplala k dokonalosti.

Hrací koutky, relax zóny

Než kývneme na nějakou nabídku, chceme vidět, kde budeme pracovat, to je asi jasná věc, prohlídky kanceláří jsou proto v rámci přijímacího řízení dnes už víceméně běžnou záležitostí. Čím víc pak společnost zaujme, tím větší šance je, že kandidát na nabídku kývne. "Pracujeme v open space, při zařizování kanceláře jsme proto dbali nejen na to, aby byli pracovníci pohromadě a spolupracovali, ale také aby měli dostatek prostoru a soukromí. K tomu slouží třeba oddělené zasedací místnosti, či call roomy. Vše je stylizováno v příjemných tlumených barvách, a protože jsme oficiálním partnerem Tour de France, některé naše stěny zdobí cyklistické dresy," popisuje Kateřina. "Každý si u nás může vybrat, kde se mu bude pracovat nejlépe, jde to totiž prakticky kdekoli - u stolů, v kuchyňkách, v relax zóně se sedacími vaky apod. Pro rozptýlení a načerpání nových sil k práci jsme v prostorách kanceláří vybudovali i hrací koutek s playstationem, kulečníkem i fotbálkem."

Dimension Data

Společnost Dimension Data dodává svým klientům celou řadu nejrůznějších komplexních IT řešení - budují třeba celé digitální infrastruktury nebo hybridní cloudy, a pomáhají i s kyberbezpečností. V jejich kancelářích ve 47 zemích světa pracuje téměř 30 tisíc zaměstnanců, které firma pravidelně rozvíjí skrze různé kurzy a odborná školení tak, aby byli vždy "ahead of the curve". Chcete patřit mezi ně?

--> web vlastnipribeh.cz

Právě relax zóny a různé hrací koutky se staly žhavými trendy dneška. Zaměstnavatelé si totiž v posledních letech začali velmi dobře uvědomovat, že člověk nemůže jen dřít a dřít, ale naopak že odpočatá mysl toho víc vymyslí. "Jsme firma, která dodává poměrně ambiciózní koncepty pro digitální pracoviště, a v praxi hodně uplatňujeme i internet věcí, proto logicky některé takové vychytávky samozřejmě najdete i v našich kancelářích," podotýká Kateřina. Zaměstnanci se tak nikdy nenudí, a to ani když zrovna odpočívají.

Reprezentativní a funkční

Krásné nové kanceláře samozřejmě nejsou dělané pouze pro zaměstnance, ale také pro klienty. Firma si tak buduje příjemnou image a to se vždycky hodí. Jak dodává i Kateřina: "Když je prostor reprezentativní, máte radost vítat v něm návštěvy a klienty a pochlubit se, to samozřejmě buduje nejen dobré renomé společnosti, ale vás jako jejího zaměstnance."

Foto: archiv Dimension Data

V balení s příjemným pracovním prostředím také často přichází práce z domova a možnost si rozvrhnout pracovní čas tak, jak kdo potřebuje. Firmy prostě chtějí, aby se vám u nich pracovat chtělo, a jsou ochotny pro to udělat opravdu dost. To nejen na začátku kariéry určitě potěší.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější