EY - říjen 2018
poweredbyexperts

Když si na Wall Street neví rady aneb moderní technologické procesy ve finančnictví

Přijdou za EY. Vážně. Svět se vyvíjí raketovým tempem a ani v oblasti financí a bankovnictví, která patří k základním pilířům naší společnosti, tomu není jinak. A nemyslíme tím jen internet banking v mobilu nebo spekulace o tom, co s kryptoměnami. Banky čelí dnes a denně obrovským výzvám nejen ze strany klientů a bez moderních technologií by to zkrátka nezvládaly. Naštěstí v tom ale nejsou samy a pomoct jim můžete třeba i vy.

Když světovým bankám něco schází, pomůžou jim v EY. Zjednodušeně řečeno. Kromě toho, že se tahle prestižní společnost finančním institucím stará o daně, audit nebo právní služby, pomáhá jim taky modernizovat různé technologické procesy (a nejen je). V EY to má na starosti divize Financial Services Advisory (FSA).

Zlepšit, zefektivnit a ušetřit (nejen) práci

Představte si, že jste banka (nebo pojišťovna nebo investiční fond). Vaši klienti mají nějaké požadavky, vaši investoři mají další požadavky, stát a regulátoři po vás pořád něco chtějí, hýbe s vámi globální ekonomický vývoj a ještě tisíc jiných věcí. I když jste velká instituce, nemusíte si s tím kolikrát vědět rady a pomoc někoho externího (a expertního) by se vám dost hodila. Co s tím?

Zavoláte kluky (hlavně) a holky (těch je tam trochu méně) z FSA a ti se vám na to podívají. Zjistí, jak na tom jste, změří vaši úspěšnost a pak vám na základě toho poradí, jak na provozní problémy, jak ušetřit, jak zmodernizovat nebo třeba jak vytunit vaši strategii do dokonalosti. Všechno vyvinou, otestují a nastaví tak, že se nemusíte absolutně o nic starat. A ještě k tomu je to dost baví.

"Na první pohled to je takový mišmaš. Děláme všechno možné od cloudů, analýzy přežití a výpočtu opravných položek přes Markovovy řetězce, rozhodovací stromy a logistickou regresi až po Value at Risk nebo Robotic Process Automation (RPA). Práce u nás vás proto může zavést takřka kamkoli, nikdy to ale nebude nuda," říká Svatava Zítková z FSA.

Z kanceláře v centru Prahy se tu navíc vymýšlí, navrhuje a tvoří pro skoro celý evropský trh, pro USA, Blízký východ a i kus Asie. A pokud si pořád nedokážete úplně představit, jak projekty FSA reálně vypadají, dáme vám pár příkladů:

Peníze šupito presto aneb IMPRESTO systém - Spolu s velkou bankou dali v EY dohromady systém, který klientům jednoduše půjčí přes mobil nebo web, aniž by museli na pobočce trpět papírováním. Žádost o půjčku, ověření identity a příjmů, podpis smlouvy a převod peněz je tak záležitostí pár kliků.

Kariéra v EY

Lidé z Financial Services Advisory týmu k sobě zrovna hledají nové parťáky a nebojte, nedívají se jen po ekonomech, naopak! Zajímají je i programátoři a softwaroví guru, matematici a statistici, právníci, manažeři, mezinárodní obchodníci nebo fyzici. Prostě se musíte chtít věnovat tomu, co dělají, a prokázat, že na to máte. Odměnou vám bude nejen vděčnost vlků z Wall Streetu, ale taky super tým a našlápnutá kariéra.

Pro víc info klikněte na cestasey.cz.

Zatraceně sofistikovaná kalkulačka LIC & EPIC - Aby banky zůstaly zdravé a mohly dobře fungovat, nesmějí půjčovat rizikovým lidem a subjektům hodně peněz. Navíc musejí splňovat spoustu regulatorních požadavků, jak takové rizikové klienty identifikovat.

Systém LIC & EPIC - neboli jak mu jeden z jeho duchovních otců Josef Chludil říká: zatraceně sofistikovaná kalkulačka - dokáže rizikové úvěry bez problémů a v souladu s regulatorními pravidly poznat, a bance tak ušetřit spoustu starostí.

Bič na nezaplacené faktury CASHBOT - Každý podnikatel ví, jaký problém můžou vytvořit neproplacené faktury. Potřebujete rozvíjet byznys, ale nemáte dostatek likvidních peněz, protože vám klienti ještě nezaplatili. Díky systému CASHBOT, který v EY vymysleli a naprogramovali, si teď můžete jednoduše půjčit peníze, které vám visí na fakturách. Stačí jen zadat údaje z faktur a čerpat. Jakmile klient fakturu zaplatí, převedete peníze bance a jede se dál.

Je to takhle jasnější? Super! Tak pokud vás v FSA zaujali, víte, kde hledat víc -> cestasey.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější