Kolik stojí odstranění dioptrií? Na studenty čeká sleva!
poweredbyexperts

Kolik stojí odstranění dioptrií? Na studenty čeká sleva!

Laserová operace očí vás může jednou pro vždy zbavit brýlí nebo nepříjemných kontaktních čoček. Z ankety Studenty vyplývá, že mladé lidi toto téma zajímá a výběr pracoviště, kde by se nechali operovat, berou zodpovědně. Odborníci z oční kliniky Gemini radí, jak si vybrat chirurga, kolik za operaci zaplatíte a jak získat studentskou slevu.

Oční kliniky se prezentují moderním technickým vybavením, jehož parametry jsou však pro laika těžko porovnatelné. Navíc platí, že špičková technika ještě nemusí garantovat kvalitu výsledku. Rozhodující je také zkušenost očního chirurga. Prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., přednosta oční kliniky Gemini, zavedl v ČR laserové operace očních vad metodou LASIK, včetně všech následujících modernizovaných variant (např. LASIK femtosekundovým laserem). Má tedy s operacemi tohoto druhu nejdelší a nejrozsáhlejší zkušenosti, o kterých také přednáší na mezinárodních konferencích. Pro operaci v Gemini se rozhodla řada očních lékařů, ale také známých osobností – např. Tomáš Baťa a členové jeho rodiny.

Rozhodně se vyplatí zeptat se známého, příbuzného, kamaráda či kolegy – zkrátka někoho, kdo má s oční operací vlastní zkušenost. Díky sociálním sítím je dnes přístup k nezávislým hodnocením snadný.

Oční klinika Gemini nabízí několik metod odstranění dioptrií. Ceny začínají na částce 16 000 Kč za jedno oko. Za vyšší cenu je možné podstoupit zákrok s využitím nejmodernějších laserů a získat navíc i doživotní záruku. Studenti a učitelé mohou po předložení karet ISIC, ALIVE nebo ITIC získat slevu 5 000 Kč z ceny operace obou očí.

Soukromá oční klinika Gemini

Soukromá oční klinika rozvíjí dlouholetou tradici zlínské oční chirurgie. Zdravotní péče je výsledkem spolupráce a osobního přístupu týmu zdravotníků vedeného renomovanými lékaři a pracujícího se špičkovou technikou. V čele týmu specialistů stojí primář MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., oční chirurg s dlouholetou praxí a vysokým renomé v Česku i v zahraničí. Je znám svým přínosem pro oční medicínu – řadou unikátních očních operací, které provedl v mnoha případech jako první v Česku nebo i ve světě. V současné době provozuje klinika v České republice pět pracovišť, a to ve Zlíně, v Praze, Českých Budějovicích, Ostravě a Brně.

Na operace očí jsme se ptali i čtenářů Studenty:

 1. Pokud byste se rozhodli pro laserovou operaci očí (odstranění dioptrií), podle čeho byste vybírali kliniku?
 2. Jakou cenu byste byli ochotní zaplatit?
Foto: Studenta

Tereza /20/

 1. Vybírala bych si podle referencí a zkušeností lidí.
 2. Nevím, v jakých cenových relacích se takový zákrok pohybuje, ale určitě bych nehledala kliniku tak, aby to vyšlo co nejlevněji, protože mi na mém zraku záleží a za kvalitu se musí platit.
Foto: Studenta

Honza /26/

 1. Při výběru kliniky bych se v první řadě snažil vypátrat nějaké přátele, známé či příbuzné, kteří si již něčím takovým prošli. Osobní zkušenost člověka, kterého znám, je pro mě důležitá. Dalšími faktory by určitě bylo renomé a dosavadní praxe tamních lékařů a celkový pocit z kliniky.
 2. Tvrzení, že člověk má jen jedno zdraví, je sice klišé, nicméně platí. Obzvlášť pokud jde o oči, bych proto nešetřil a raději se uskromnil jinde.
Foto: Studenta

Pavel /25/

 1. Podle referencí – snažil bych se najít někoho, kdo už takovou operaci podstoupil, podle informací dostupných na internetu a podle odborných publikací, rozhodně bych tomu věnoval hodně času.
 2. Nevím úplně přesně, v jakých cenových relacích se tento zákrok pohybuje, naposledy se ke mně dostala informace o cca 20 000 za jedno oko, takže myslím, že tak 30 000 určitě.
Foto: Studenta

Bára /22/

 1. Kliniku bych si vybírala podle referencí, určitě bych si vyhledala nějaké informace na internetu, případně kontaktovala někoho, kdo už operaci absolvoval.
 2. Za operaci bych byla ochotná zaplatit do 50 000 Kč. Nemám představu, kolik taková operace stojí, ale kdyby bylo důležité ji podstoupit, tak bych za kvalitu zaplatila, co by bylo třeba.
Foto: Studenta

Radek /26/

 1. Kliniku bych si vybíral podle referencí, používané technologie a doporučení odborníků.
 2. Počítal bych s cenou okolo 15 000 za jedno oko.

Dcera Tomáše Bati Monica Mary Pignal na zlínské oční klinice Gemini

Na zlínské klinice Gemini podstoupila operaci očí také dcera Tomáše Bati Monica Mary Pignal. Ta kvůli zákroku přiletěla do Česka až z Londýna. „Dá se říct, že už je to taková rodinná tradice. Oční operaci u pana primáře Stodůlky díky jeho vysokému renomé vyhledali už i můj otec, moje sestra s mým synovcem a před dvěma lety také můj manžel. Všichni přijeli z daleka z ciziny, aby mohli být operováni panem primářem,“ vysvětlila důvody, proč si vybrala právě kliniku Gemini.

Foto: Studenta

Foto: Jana Schrammová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější