Létající manažer Martin Holas: K práci mě motivovala ženská
poweredbyexperts

Létající manažer Martin Holas: K práci mě motivovala ženská

Není to tak dlouho, co Martin Holas nosil vlasy až po ramena a „pařil“ na rockovém festivalu. Poté však radikálně změnil svou image a nyní, ve svých sedmadvaceti letech, atakuje pozici ředitele známé finančněporadenské společnosti. Když mu to čas dovolí, odskočí si ze své kanceláře na vrchlabské letiště a prohání se nad podhůřím Krkonoš v kluzáku.

Jako spousta kluků jsem si v dětství lepil modely letadel. Maminka si pomyslela, že by mě létání mohlo chytit, a tak mi podala přihlášku do aeroklubu. Pilotní průkaz na bezmotorová letadla je kupodivu i běžnému smrtelníkovi snadno dostupný. Nestojí o moc víc než řidičák a máte jej hotový – i když se hodně flákáte – nejpozději za dva roky. Školení jsem absolvoval na základním typu kluzáku L-13 Blaník, a pokud přesedláte do sofistikovanějšího stroje, jakým je třeba discus, který máme u nás ve Vrchlabí, můžete se i bez motoru vydávat na několikasetkilometrové přelety. O adrenalin není nouze, zvlášť když se náhle změní počasí. Nezapomenu, jak jsem jednou „lízal“ vrcholek Černé hory a přehnal se jen pár metrů nad hlavami užaslých turistů.

Kam čert nemůže, tam nastrčí ženu

Během studií jsem s kamarádem bydlel v podnájmu v bytě, který spolu s námi obývaly ještě tři holky. Pak kamarád odjel kamsi na Erasmus a místo něj se k nám nastěhovala záhadná slečna jménem Hedvika. Byla to nesmírně atraktivní černovláska, která vzhledově vůbec nezapadala mezi lidi, se kterými jsem v té době běžně přicházel do styku. Nosila elegantní kostýmky a kabelky, neustále někomu telefonovala a tvářila se přitom důležitě. Zkrátka manažerka jako vyšitá. Snažil jsem se z ní vytáhnout, co že to vlastně dělá. Ale pokaždé mě odpálkovala něčím neurčitým. Fakt, že mě tak okázale přehlížela, mě paradoxně motivoval k tomu, abych se pídil, co vlastně její práce obnáší, když je to tak „tajné“. Nakonec jsem se naštval a v podstatě se jí „vnutil“ na pohovor. A tak jsem vplul do finančněporadenské branže. Mimochodem, z této zkušenosti dodnes těžím a snažím se naučit své spolupracovníky vystupovat tak, aby na své okolí působili dostatečně atraktivně. Pokud někoho zaujmete svým osobním šarmem, zafunguje to lépe než lecjaké doporučení.

To háro musí dolů!

Ale vraťme se zpět. Tenkrát na škole jsem jezdil v autě Škoda Forman – leckdy jsem v něm i přespával, abych ráno stíhal schůzku. Mezitím jsem si se spolužáky odskočil na festival Rock for People nebo na majáles, takže mi auto sloužilo zároveň jako pojízdná převlékárna. Během prvních dní ve firmě jsem si ale nemohl nevšimnout, že všichni působí velmi reprezentativně a že tu nikdo nepobíhá s dredy na hlavě. A tak jsem si řekl, že je načase změnit image. Vzpomínám si, že se tenkrát doma docela divili, maminka byla dokonce trochu posmutnělá, že už najednou nemám vlasy po ramena. A pak to šlo ráz na ráz. V době, kdy jsem povyšoval na manažera, jsem zároveň dokončoval Fakultu informatiky a managementu na královéhradecké univerzitě. Má diplomová práce byla hodně prakticky zaměřená – měla titul „Řízení pracovního výkonu týmu“ a byla inspirovaná právě mým působením v Partners.

Z formana do cessny

Co se týká mého soukromého života, úměrně tomu, jak v průběhu let přibývaly manažerské povinnosti, jsem musel omezit létání. Letos jsem zvládnul v podstatě jen jedno kolečko kolem letiště. Nicméně časem bych se k létání chtěl vrátit naplno a rád bych si pořídil pilotní průkaz i na motorová letadla. Přemýšlím, že bych si koupil cessnu. A v budoucnu snad nějaký soukromý tryskáč…

Vyhraj setkání s Martinem Holasem

Vyhraj luxusní snídani v Praze nebo v Hradci Králové s Martinem Holasem ze společnosti Partners. Tři studenti ze severu Čech a tři z Prahy, kteří jako první správně zodpovědí otázku, vyhrají setkání s Martinem Holasem. Setkání se uskuteční v Praze v Café Savoy a v Hradci Králové v restauraci Popular. Na setkání se můžete s Martinem pobavit, jak si splnit podnikatelský sen a během pár let si vybudovat vlastní firmu ve finančním sektoru. Zároveň zjistíte, jaké vlastnosti a schopnosti musí mít manažer, který chce rok po dokončení studia řídit a motivovat tým několika desítek lidí. Jste jím právě vy?

Otázka zní: Který známý ekonom pracuje s Partners a objevuje se velmi často v médiích?

Odpovědi hledejte na www.partners.cz a zasílejte do 30. 11. 2013 na soutezpartners@studenta.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější