Odstartujte vaši DJ kariéru
poweredbyexperts

Odstartujte vaši DJ kariéru

Baví vás žánry jako drum’n’bass, dubstep, hip-hop a další? Vzrušuje vás představa narvaného klubu, z jehož pódia do lidí pouštíte smrtící basové linky a dunivé beaty? Chtěli byste se stát DJji? Moc otázek a málo času, že jo. Pokud elektronická hudba pohltila i vás, pojďme se podívat na to, jak tyto představy snadno naplnit a co k tomu potřebujete.

Když se řekne DJ, asi si každý nejprve představí týpka se dvěma gramofony a mixákem. Z desek pouští skladby, různě je kombinuje, přechází mezi nimi, případně deskami „scratchuje“. Tahle tradiční podoba DJingu vznikla už v 60. letech a na jejích základech vznikl celý hip-hop.

Pokud byste se i vy chtěli naučit „hrát na gramofony“ a okouzlit tím své kámoše nebo spolužáky na příští party, budete potřebovat několik věcí. Předně to jsou samozřejmě DJ gramce. Ke gramofonům si ještě pořídíte DJ mixážní pult a vaše scratchovací mánie může začít. I když v dnešní době zažívají vinyly znovuzrození, tak sehnat na nich vše je stále obtížné a hlavně nákladné.

Mnohem dostupnější a zároveň jednodušší způsob jak začít s DJingem je pomocí DJ kontroleru nebo kompletního systému. Tyto zařízení nahrazují oba gramofony i mixák v jednom zařízení a umožní vám pracovat s formáty jako MP3 a dalšími. Kontroler připojíte počítači (nebo tabletu), naloadujete do něj své oblíbené skladby a vaše první DJ session okamžitě začíná.

Foto: Studenta

Výhodou těchto kontrolerů také je, že spolu s nimi získáte i veškerý potřebný software. Nemusíte se tak starat o nic dalšího. Stačí prostě zapojit a začít hrát. Navíc v dnešní době je na youtubu tolik kvalitních tutoriálů a video škol, že základní kroky ovládnete během jednoho víkendu.

Až budete hledat DJ výbavu, abyste dobyli pódia těch nejrozjetějších akcí, budete mít vše na dosah s německou značkou Reloop. Nástroje a zvukovou techniku Reloop produkuje tým kreativních DJjů, producentů a zvukařů. V každém jejich nástroji se ukrývají „fresh“ nápady, inovativní technologie a hlavně zkušenosti s nejvyššími patry světové elektronické scény. Do jejich stáje patří i třeba legendární DJ Scratch (Run DMC, Jay Z, 50 Cent).

Pokud byste chtěli vaši budoucí kariéru rozšířit i o hudební produkci, máte ideální možnost začít. Na kytary.cz vám rádi pomůžeme s výběrem vašeho prvního DJ nástroje.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější