Digiteq Automotive
poweredbyexperts

Revoluce v automotive? Hlavní je podporovat dobré nápady

Elektrické a elektronické systémy v automobilech hrají stále důležitější roli. Starají se o naše pohodlí a bezpečnost, jízdu autem si bez nich dnes už dokážeme představit jen stěží. Aby však vznikaly nové věci, musejí jít firmy nápadům naproti – inovace vnímat jako jednu ze svých základních hodnot a v zaměstnancích podporovat zvídavost a kreativitu. V Digiteq Automotive na to jdou od lesa. Vědí, že jako studenti máme elánu na rozdávání a i přes chybějící zkušenosti sypeme nápady z rukávu. I proto se rozhodli dát příležitost právě nám.

Být absolventem v technologické firmě nemusí být vždycky jen otrava a koukání pod ruce ostatním. Honza Jílek nastoupil hned po škole, a to rovnou na pozici Tester softwaru pro adaptivní tempomat. Už po půl roce se jeho pracovní náplň rozšířila - dneska se věnuje i vývoji softwaru do řídicích jednotek.

Honzo, jak probíhalo výběrové řízení? Bylo těžké se dostat?

Původně jsem se hlásil na pozici C++ developera pro projekty zabývající se zpracováním obrazu, na tu jsem ale měl ještě málo zkušeností. Ale domů mě neposlali. Místo toho mi nabídli pozici testera, právě s možností posunu na developera. Výběrové řízení bylo sice několikakolové, proběhlo však velmi rychle. Všichni, se kterými jsem se v rámci něj setkal, mi lidsky hodně sedli a při všech schůzkách panovala velmi přátelská, příjemná atmosféra.

Proč se stal právě Digiteq Automotive tvým prvním zaměstnavatelem?

Věděl jsem, že chci pracovat v automobilovém průmyslu a značka Volkswagen mi vždycky byla velmi blízká - v té době jsem měl už druhé auto této značky. Hodně mě zaujaly projekty, které se ve firmě řeší a sympatičtí mi byli i lidé, se kterými bych spolupracoval. Vážně super bylo, že se firma snažila mi najít zajímavou práci s možností postupného rozšiřování úkolů a přibírání kompetencí.

Co se ti tady zatím nejvíc povedlo?

Myslím, že kariérní posun. Už po čtvrt roce mi tady jako nováčkovi umožnili aktivně se podílet na novém inovačním projektu, respektive dostal jsem možnost stát se součástí týmu pro inovace.

Digiteq Automotive

Společnost Digiteq Automotive je dceřinou společností firem Škoda Auto a. s., a Carmeq GmbH, díky čemuž je 100% členem koncernu Volkswagen. Už od roku 2001 podporuje své zákazníky celým vývojovým cyklem elektronických systémů - od návrhu přes vývoj a testování až po integraci a sériové nasazení.

Jaké pozice právě teď nabízejí? Mrkněte na web www.digiteqautomotive.jobs.cz a sledujte FB profil Digiteq Automotive.

Bezesporu pracuješ na spoustě inovativních projektů. Z čeho máš největší radost?

Vážně mě baví, že můžu potkat na silnici výsledky projektů, na kterých jsem se podílel. Spolupracoval jsem například na adaptivním tempomatu pro nový Volkswagen T-Cross, jehož specialitou je aktivní rozeznávání chodců - to znamená, že si umí pohlídat lidi, kteří náhle vkročí do vozovky.

A co budoucnost? Jaké máš plány?

Chtěl bych si zažít všechna stádia projektu - od chvíle, kdy je projekt zadán, až do té doby, kdy je jako zrealizovaný předán zákazníkovi. V Digiteq Automotive je mnoho možností, kam se posouvat. Nejen nahoru, směrem k manažerským pozicím, ale i ve smyslu rozšiřování své pracovní náplně a kompetencí.

Firmy se dnes snaží zaměstnancům nabízet špičkové pracovní prostředí. Jak to vypadá u vás?

Máme skvělý kolektiv, a tím pádem i příjemnou atmosféru. Pracují tu mladí lidé v průměru kolem třiceti let a mnoho mých kolegů se stalo dobrými kamarády. Často spolu podnikáme různé aktivity po práci - laser game, motokáry, jump park, naposledy jsme jeli na víkend na vodu. A co se budov týče, pracujeme v hezkých, prostorných kancelářích a s nejnovějšími technologiemi. Takže stěžovat si určitě není na co.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější