Vize 2025: Lobbing se stává veřejným tématem
poweredbyexperts

Vize 2025: Lobbing se stává veřejným tématem

Nadace Penta oznámila vítěze 9. ročníku esejistické soutěže Vize 2025. Komise složená ze zástupců Penty ohodnotila z 63 přihlášených prací 5 nejlepších a mezi vítěze rozdělila 11 tisíc eur. Vítězné práce vynikly nad ostatními svojí originalitou, logickými postupy a závěry a znalostí dané problematiky.

Letošním tématem byl Lobbing – jeho možnosti v budoucnu a také pravidla jeho regulace. Podle Mateje Magice, vítěze letošního ročníku soutěže, se budou podnikatelé stále více snažit ovlivnit politické dění i přímou účastí v politickém životě prostřednictvím zakládání nových politických stran a hnutí. Dalším vhodným nástrojem bude tlak na veřejné mínění, organizování veřejných akcí, např. peticí. Důležitou roli již nyní hraje internet a sociální média, jejich vliv v lobbingu se bude v budoucnu zvětšovat. Lobbing se tak za zákulisí stane veřejným tématem.

"Velmi nás potěšil zájem a kvalita prací. Z několikaleté zkušenosti vidíme, že se úroveň myšlení a znalostí vysokoškolských studentů v Česku, Slovensku a Polsku rok od roku zvyšuje. Ráda bych poděkovala všem zúčastněným studentům, že s námi sdílejí svoje vize," řekla Lea Krčmáriková, správkyně Nadace Penta.

Vítězové 9. ročníku soutěže Vize 2025:

Mezi oceněnými se i letos objevili obhájci dřívějších vítězství, Gabriel Tóth a  Jakub Šindelář.

1. místo (5000 eur):    Matej Magic (Vysoké učení technické v Brně)

2. místo (3000 eur):    Jakub Šindelář (Vysoká škola ekonomická v Praze)

3. místo (1000 eur):    získávají Gabriel Tóth (Univerzita Komenského v Bratislavě), Weronika Koralewska (Ekonomická univerzita v Poznani), Dagmara Michniewicz (Jagellonská univerzita v Krakově)

Vítězné eseje budou k dispozici na www.pentainvestments.com

Foto: Studenta

O Vizi 2025

Soutěž vyhlašuje Penta již tradičně s cílem ocenit originální myšlenky mladých lidí na témata z byznysu a veřejného života. Do všech devíti ročníků Vize 2025 bylo přihlášeno již 636 esejí, přičemž odměněno bylo 71 z nich. Penta tak za historii soutěže rozdělila studentům odměny v celkové výši 94 000 eur.

Projekt je jednou z aktivit Nadace Penta, která od roku 2002 věnovala již více než 3,5 milionu eur na projekty z oblasti vzdělání, zdravotnictví, sportu, kultury a vědy.

Nadace Penta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější