JobChallenge: Přijďte si najít práci na brněnský veletrh!

JobChallenge: Přijďte si najít práci na brněnský veletrh!

Brno - Největší pracovní veletrh na Moravě se uskuteční ve středu 7. listopadu ve Wannieck Gallery. Veletrh pracovních příležitostí pro studenty absolventy vysokých škol JobChallenge se bude letos konat již šestý rok a představí na 70 společností z podnikového, neziskového i veřejného sektoru a víc jak 40 přednášek na témata týkající se uplatnění na trhu práce.

Pořadateli akce jsou Kariérní a Poradenská centra tří největších brněnských univerzit – Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

Na veletrhu budou mít návštěvníci příležitost diskutovat se zástupci významných společností přímo na stáncích. Na rozhovory se uchazeči mohou připravit předem – na webových stránkách www.jobch.cz se registrují a vloží životopis, který tak bude všem vystavovatelům přístupný už před veletrhem.

"V letošním roce se nám podařilo oslovit rekordní množství společností,“ říká organizátorka Eliška Gončarová. „Naším cílem je neprofilovat se jedním směrem, ale zahrnout co nejširší spektrum oborů. Uchazeči se tak setkají s firmami jak různého zaměření, tak hledající zaměstnance a stážisty na rozlišné pozice.

Foto: Studenta

Veletrh letos nově představí rozšířený Doprovodný program, který návštěvníkům přinese další možnosti, jak zvyšovat své kvalifikace, získat nové informace a zvýšit svou cenu na pracovním trhu. Program nabídne přednášky, workshopy a semináře z různých oblastí, jako jsou měkké dovednosti, cvičná výběrová řízení, motivace v podnikání nebo situace na trhu práce. Jako řečníci se představí například vzdělávací a koučinkové společnosti, Centrum pro lidská práva a demokratizaci, významní psychologové, kouči a další. Všechny aktivity jsou otevřeny zdarma, na některé semináře je však třeba přihlásit se předem. Více informací k Doprovodnému programu zde.

Právě k situaci na trhu práce pořádá veletrh JobChallenge ve spolupráci se studentským sdružením Masarykovy debaty akademickou debatu na tezi "Nabídka oborů na VŠ by měla odpovídat poptávce na trhu práce". Na téma budou diskutovat významné osobnosti, jako je například profesor Jan Sokol, kandidát na prezidenta z voleb roku 2003, či generální ředitel společnosti Siemens v České republice Eduard Palíšek.

Foto: Studenta

Část Doprovodného programu proběhne již před veletrhem, a to v pondělí a úterý 5. a 6. listopadu přímo v prostorách pořádajících univerzit. Program pak vyvrcholí 7. listopadu přímo na veletrhu JobChallenge, kde se budou návštěvníci moci účastnit přednášek ve třech sálech podle zaměření – zaměstnání, podnikání a osobnostní rozvoj.

Více informací o veletrhu.

Více informací o doprovodném programu.

Datum a místo akce:

  • 5. a 6. listopadu 2012, doprovodný program na fakultách Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně
  • 7. listopadu 2012, Wannieck Gallery v Brně

Andrea Špoková

foto: JobChallenge

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější