Prsa, koule, kaše: Nejlepší studentské projekty, kterým můžeš pomoct k rozjezdu

Prsa, koule, kaše: Nejlepší studentské projekty, kterým můžeš pomoct k rozjezdu

My studenti se musíme navzájem podporovat. A to nejen ve škole. Vybrali jsme proto pětici zajímavých projektů mladých lidí na HitHit, které nás svým nápadem nebo zpracováním naprosto dostaly. Co na ně říkáte? Podpoříte je?

1) Loono: #prsakoule

Super tým mediků a sestřiček chce jezdit po Česku a na vzdělávacích workshopech učit lidi, jak včas odhalit rakovinu prsu, varlat a dalších orgánů. Školí na speciálních gumových modelech prsou a varlat, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může vyzkoušet rakovinu nahmatat. Školící prsa stojí okolo 30 000 Kč a koule zhruba 10 000 Kč. Zatím mají jen jeden pár a chtějí koupit další tři.

Tento projekt nás zaujal nejen svým dobročinným potenciálem, ale také kreativitou kampaně "Sahám si na ně každý měsíc". Ve stejném duchu jsou pojaty i dárky za podporu. Za dvě stovky si musíte sami sobě slíbit, že si na ně budete sahat každý měsíc a Loono vám to budou připomínat. A za šest stovek si můžete pořídit rovnou Kamasutru a vyšetřování ve dvou....

PODPOŘ JE TADY

Foto: Studenta

2) Naše kaše: "Kašové" Mistrovství světa

Jana a David už dva roky vaří čerstvé kaše a jsou v tom vážně dobří. Před nedávnem objevili Mistrovství světa ve vaření kaší ve Skotsku a rozhodli se tu nejvyšší kašovou metu pokořit. Přihlásili se a byli vybráni. Vzali na sebe velkou zodpovědnost, budou tam totiž jediní Češi! Poletí s tradicí provoněnou kaší se švestkovými povidly, mákem a mandlemi. Skotsko ale není levná záležitost, takže naše veselé duo prosí o peníze na nákladnou cestu a ubytování.

Za finanční příspěvek s nimi můžete jít na trh prodávat, nebo vám navaří osobní hrnec kaše, pošlou pohled ze Skotska, nebo po vás dokonce pojmenují kaši! Tenhle páreček nás tak zaujal, že jsme se s nimi sešli popovídat osobně. Na rozhovor se můžete těšit v říjnové Studentě!

PODPOŘ JE TADY

Foto: Studenta

3) Cinesport Ostrava: Fárej za Cinesport!

Dvě mladé holčiny vytvořily přímo pod těžební věží Dolu Hlubina filmový přístav pro všechny, kteří mají rádi stříbrné plátno a Ostravu. V místě, kde se původně fáralo uhlí, se teď  tak fárá kultura. Ve dvou kinosálech a openspace prostorách se pravidelně promítá, pořádají se tam workshopy a hraje se živá hudba.

Od října mají v rámci Filmového semestru naplánované kromě italských a českých filmů také dvě přednášky a jeden workshop měsíčně. Peníze potřebují na promítací práva, účinkující a materiál na workshopy. Naučí vás kreslit na 16mm film, ovládnout videomapping a efektivně sestříhat video.

PODPOŘ JE TADY

Foto: Studenta

4) Scoop it: Lepší technologie pro ještě lepší zmrzlinu

Ano, zase jídlo. Tentokrát alternativní on-line zmrzlinářství. Vyrábí poctivou zmzrku z lokálních surovin. Žádná barviva, aromata ani zbytečnosti. Od vanilky přes jahodovou s pepřem až ke zmrzlině z olivového oleje. Vyrobí jakoukoliv zmrzlinu na míru - pro alergiky, paleo strávníky i cukrovkáře.

Za vybrané peníze chtějí Scoop it koupit nový stroj na zmrzlinu, mrazák, a možná i další vymoženosti.

PODPOŘ JE TADY

Foto: Studenta

5) Kulturárium, z. s.: Prototyp - Hra na prostoru

Na podobný festival jako je Prototyp jsme ještě nenarazili. Propojuje umění s moderními technologiemi a vědou, podporuje mladé lidi k tvorbě a získávání hodnotné praxe, ozvláštňuje brněnskou kulturní scénu a zábavným způsobem vzdělává návštěvníky. Loni si hráli se světlem, letos to bude prostor.

Na celovíkendové akci si užijete jak živá vystoupení, tak dobré jídlo a nějaké to umění. Těšit se můžete na bludiště, laserové instalace, optické klamy či módní přehlídku. Když je podpoříte, dostanete levnější lístek nebo tajný plánek s hádankami a dárky.

PODPOŘ JE TADY

Foto: Studenta

Foto: HitHit.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější