Půlka prázdnin pryč a vy jste pořád doma? Máme pár tipů, jak pořídit letenky za pakatel!

Půlka prázdnin pryč a vy jste pořád doma? Máme pár tipů, jak pořídit letenky za pakatel!

Určitě už jste slyšeli jak kamarád kamaráda letěl přes půl Evropy za 2 € apod. Jak je to ale doopravdy s letenkami za pár korun? Pokud si dáte tu práci najít seriózní leteckou společnost nabízející promo letenky, můžete opravdu letět za pár korun téměř kamkoliv.

K levným letenkám se můžete dostat několika způsoby. Buď využijete promo akce, kdy se společnost snaží zviditelnit, nebo s trochou štěstí objevíte chybu, kdy aerolinky např. místo 200€ zadají 200Kč. Další možností jsou low cost aerolinky, které nabízejí levné letenky kdykoliv kamkoliv. Šetří na administrativě, vybavení letadla a servisu jako jídlo a pití zdarma. Z hlediska bezpečnosti žádný rozdíl nenajdete.

Připravte se, že pokud chcete ušetřit nebudete vždy odlétat z Prahy, ale třeba z Waršavy apod.  Přímo se nabízí možnost využít spolujízdu např. přes jizdomat.cz, nebo levné autobusy jako Student agency a Eurolines.

V zahraničí můžete taky třeba den až dva přespávat kvůli přestupu. Pak můžete využít couchsurfing (viz článek na Studentě). Nebo hostely například přes hihostels.com, kde se vyplatí pořídit „hostelovou kartu“ (viz http://www.hostely.cz/hostelova-karta/info), která Vám zajistí slevu až 30% a 100Kč slevu na letenky přes Letuska.cz.

Triky jak ušetřit:

Prosurfujte všechny weby nabízející akční letenky a až potom zkuste běžnou nabídku nízko nákladových aerolinek.

Kupujte letenky ze zahraničí. Ceny letenek pro zákazníky z jednotlivých zemí se mohou výrazně lišit. Klasická je situace kdy se sejdete například v Estonsku s Němkou, která letěla kvůli ceně přes Prahu s ČSA a vy jste přitom letěli výhodněji s Lufthansou. Viz tip na letenkylevne.cz.

Akce, která platila včera, už nemusí platit dnes! Kupujte a rezervujte ihned a počítejte s hodinami strávenými hledáním nad weby.

Foto: Studenta

Weby zaměřené na levné letenky

cestujlevne.com:  Najdete zde ty opravdu nejlevnější letenky kamkoliv na světě a administrátor vám ve fóru poradí s vaší vlastní trasou. Portál nenabízí přímý prodej letenek, ale vždy odkazuje na prodejce, včetně praktických informací o poplatcích apod.

akcniletenky.com: Pravidelně aktualizovaná nabídka nejlevnějších letenek a akcí. Včetně facebooku, twitteru apod. Možnost nákupu vybraných letenek přes Pelikan.cz

aletenky.cz: Seznam nejvýhodnějších letenek na trhu včetně vyhledávání nejvýhodnější trasy pro vámi zvolenou destinaci. Prodej probíhá přes vámi vybrané aerolinky, nikoliv přes Aletenky.

Low cost aerolinie

Jetairfly: Odlety z Bruselu, letenky od 49€ do celého světa. Administrativní poplatek 15€. Příruční zavazadlo 55x40x20cm, 6kg. Konkrétně do Belgie seženete levnou spolujízdu přes československou komunitu v Belgii: http://www.ceslobe.org/travel.php

Wizz air: Letenky od 400Kč z Prahy, Brna, Varšavy a Katovic do Evropy. Poplatky za zavazadlo 540Kč, bankovní převod 108 Kč, platba MasterCard a Visa 216Kč. Palubní zavazadlo 55×40×20 cm, 10 kg.

Ryan air: Letenky od 11€, z Brna a Bratislavy do 46 destinací v Evropě a Maroku. Poplatky za zavazadlo 15kg 420Kč, administrativní 168Kč, další volitelné poplatky za výběr sedadla apod. Palubní zavazadlo 55x40x20cm 10kg.

Easyjet: Letenky od 700Kč, 131 destinací v Africe, Asii a Evropě. Palubní zavazadlo 56 x 45 x 25 cm, běžné zavazadlo 20kg. Ceny jsou včetně administrativního poplatky a letištní taxy, ale připočítává se poplatek za platbu kreditní kartou a zavazadla.

Užitečné odkazy:

air-lowcost.cz: Seznam nízkonákladových aerolinií v Evropě a ve světě

Klasičtí prodejci letenek: Studentagency.cz, Pelikan.cz, Letuska.cz, Kralovna.cz apod nabízejí letenky za běžné ceny – akci typu Brusel za 20€ tu většinou nenajdete!

http://www.hedvabnastezka.cz: zkušenosti cestovatelů z celého světa.

Petr Plachký

Obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější