Reflexní prvky: důležitý, ale často opomíjený detail

Reflexní prvky: důležitý, ale často opomíjený detail

Nejen outfit na party nebo na formální akce, ale už i sportovní a outdoorové oblečení dnes vybíráme hlavně podle toho, jak nás zaujme designově. To je sice fajn věc, když je oblečení hezké, ale neměli bychom zapomínat ani na jeho praktičnost. A to se zejména týká oblečení na sport nebo na ven. Jedním z těch nejpraktičtějších detailů jsou reflexní prvky.

Všichni tak nějak víme, že se hodně doporučuje, aby je na oblečení měly děti. Zvlášť v těchhle krátkých zimních dnech. Při jízdě na kole nebo turistice ovšem tuhle vychytávku využijeme určitě i my „dospělí“. :) Co si budeme nalhávat, třeba s reflexním batohem nebo bundou se prostě cítíme bezpečněji. A vděční jsou nám za ně rozhodně i řidiči.

Neviditelná ochrana

Věděli jste, že reflexní prvky nemusejí být na oblečení na první pohled vůbec vidět? Zapomeňte tak na křiklavé barvy a reflexní pásy, které budou budit dojem, že patříte k policii nebo k úklidovým službám. Reflexní prvky na moderním outdoorovém oblečení jsou vám spolehlivým, leč tajným partnerem a vyrazí vám na pomoc jen tehdy, když je opravdu potřebujete. Do podzimních plískanic jsou tak ideální třeba univerzální softshellové bundy, které takové diskrétní prvky mají.

Ani v zimě nebývá viditelnost na silnicích o moc lepší, část z nás se navíc s prvním sněhem přesouvá na hory, kde jsou reflexní prvky opravdu důležité. A to nejen v mlze na silnici nebo u hotelu.

Foto: Studenta

Protože všichni milujeme sníh, jsme na sjezdovce ve svém živlu. Jenže počasí se ne vždycky vydaří a sněhové vánice a velký vítr nás můžou pěkně potrápit, a to hlavně po setmění. S reflexním lyžařským oblečením se ale z dohledu neztratíme. Pořídit si lyžařskou bundu, ve které vám bude nejen teplo, ale budete i vidět, se proto vždy vyplatí. A to nejen při nepřízni počasí, ale i v případě, že vaši lyžařští kolegové na sjezdovce nechali své brýle ráno ležet na nočním stolku.

Pro turisty i cyklisty

A na reflexní prvky by se nemělo zapomínat ani v létě, kdy vás jasné sluníčko a teplé počasí může klamat svou bezstarostností. Všem, kteří podnikají dlouhé pěší výlety, se proto bezesporu hodí větší batoh, do kterého bez problému dáte i velkou lahev s pitím anebo něco na převlečení pro strýčka příhodu, kdyby se ochladilo nebo jste promokli. Pokud na túře nepřespáváte, určitě není potřeba zbytečně nosit těžkou krosnu a tašky přes rameno si zase raději nechme na městské vycházky.

Ideálním řešením pro tyhle situace může být třeba sportovní batoh o objemu 15 litrů s anatomicky tvarovanými popruhy a – co myslíte? – samozřejmě s reflexními prvky. Na kratší projížďky na kole pak může být vhodným řešením třeba ledvinka s reflexními prvky na hlavní komoře.

Až tedy budete příště zase doplňovat svůj sportovní a outdoorový šatník, určitě do něj zahrňte pár kousků s reflexními prvky. Možná vás překvapí, kolik věcí je jimi už dnes vybaveno, byť to není na první pohled vidět. Praktičnost jde stále častěji ruku v ruce s estetičností a to je docela dobrý „deal“, nemyslíte?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější