Sedm důkazů, že ani v zimním semestru nemusíte chcípnout nudou

Sedm důkazů, že ani v zimním semestru nemusíte chcípnout nudou

Nejkrásnějším měsícům v roce pomalu, ale jistě odzvonilo. Na letní ladies a jiné night party, pohodové lelkování proložené sporadickou brigádou můžeme už jen vzpomínat. Nový semestr zaklepal na dveře. Takže vzhůru na půdu, sesbírejte zaprášený studijní materiál a potopte (nikoli utopte) se do sofistikovaných parciálek, matic, dvoušroubovice DNA či lingvistických abstrakcí. Avšak i přes všechnu studijní „krásu“ nezapomeňte zůstat sami sebou a užívat života! Nejen školou a věděním je student živ, proto přinášíme magickou sedmičku tipů, které vám pomohou přežít všechny podzimní nešvary.

1. Máte rádi latinskoamerickou hudbu? Teď ji začnete milovat!

Salsa už dnes není exotický tanec, který uvidíte jen na dovolené v Karibiku, ale má svoje místo i u nás ve střední Evropě. Jeho svižný rytmus vás nenechá sedět u stolu s lahví tequily. Není nic jednoduššího než se naučit několik základních kroků s kamarádkou/kamarádem na koleji a večer to jít vyzkoušet do nejbližšího salsa klubu. Tip pro kluky: pokud ovládnete salsu, výzvu k tanci místní krasavice ocení víc než pozvání na panáka.

Více informací např. na www.salsabrno.cz

2. Zastřelte své spolužáky!

Nejsme v Americe, takže to všechno bude jen jako, ale bude to o mnoho zábavnější. Řeč je o airsoftu. Navlíkněte se do ochranného oblečení, nabijte pušku a vydejte se na lov svých kamarádů. Na rozdíl od známějšího paintballu se nestřílí barvou, ale malými kuličkami z umělé hmoty. A kvéry jsou často věrnými replikami skutečných zbraní, poháněné elektřinou a velmi výkonné. Zaběháte si, zastřílíte si, zakřičíte si a večer celí unavení budete usínat s pocitem drsného válečníka.

Více informací např. na www.anareus.cz/manevry.php

3. Odpočívejte aktivně – pitím piva!

Jestli jsou pro vás slova PIVO a POHODA synonyma, pak vám ukážeme, jak to posunout na další level. Máme pro vás pivní lázně®! Čekejte originální lázeňské procedury, které spojují uvolňující koupel, minerální prameny a exkluzivní tmavé pivo. V Chodové Plané se na vás těší celoročně.

Více informací na www.pivni-lazne.eu

4. Zabijte nudu s alternativními sporty!

Zapomeňte na čutání do kulatého nesmyslu nebo brouzdání po ledě s dřevěnou holí, to přece umí každý. Zakuste na vlastní kůži některou z posledních novinek sportovního světa. Pro milovníky snowboardingu se nabízí jeho suchozemské dvojče freeboarding, pro adrenalinové nadšence pak z Francie přichází parkour, při němž se město mění v závodní dráhu. Kdo dává přednost méně náročnému bláznovství, může se přidat k nejvyhlášenějším yoyerům, kteří s yoyem předvádí skutečná kouzla.

Více informací např. na www.freeboarding.cz, www.parkour.cz, www.yoyo.cz

5. Začněte fandit!

Výběr sportu je na vás. Ať už milujete nagelované frajírky (fotbal), ramenaté drsňáky (hokej) nebo jakýkoli jiný typ sportovců, nudit se nebudete. Zvláště hokejové Karlovy Vary nebo fotbalová Slavia se mohou pochlubit zcela novými stadiony, a atmosféra je opravdu strhující. Navíc sportovní utkání už dnes nejsou jen chlapskou záležitostí. Vzpomeňte si na má slova, až se vaše přítelkyně bude sklánět nad střídačkou a dávat úspěšným střelcům high-five.

Více informací např. na www.slavia.cz, www.hokejkv.cz, www.fcb.cz

6. Nejvyšší čas přestat myslet jen na sebe! Žijte i pro ostatní!

Darujte krev. Míst, kde se dá takto strávit příjemných dvacet minut, je v každém městě několik. Od prvního okamžiku, kdy vstoupíte na hematologické oddělení, se cítíte jako hvězdy. Všichni se na vás usmívají a mají vás rádi a navíc vám po darování krve dají najíst (!). Jestli při studiu zároveň pracujete, tím lépe – dostanete slevu na daních.

Více informací na www.darujkrev.cz

7. Staňte se rockstar!

Když se přihlásíte na casting do česko-slovenské superstar, vaše šance na úspěch jsou relativně malé a hvězdou se pravděpodobně nestanete. Nic vám ovšem nebrání v tom, abyste zašli do místního klubíku na karaoke a tam to rozjeli jako pořádní rockeři. Posilněni alkoholem můžete křičet do mikrofonu, skákat, házet vaší bujnou hřívou a vůbec se celkově vyřádit. Nemusíte se bát Haberových drsných komentářů – nanejvýš po vás někdo hodí půllitrem. Navíc už i v Česku fungují specializované karaoke kluby, které jsou populární především v Japonsku a v nichž můžete v jednotlivých boxech zpívat jen pro své přátele.

Více informací např. na www.bekaraok.cz, www.cervenaduna.com

Tak toto je našich sedm tipů, jak se vyhnout podzimní depresi a ještě u toho zažít nějakou srandu. Ať už se rozhodnete některé z nich vyzkoušet, nebo ne, mějte na paměti, že nejdůležitější je být za každé situace v pohodě.

Hodně úspěchů a buďte trendy i v semestru!

Petra Jandová, Ondřej Chovanec a Richard Valoušek

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější